SamochodyElektryczne.org

2000 szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie

W Europie zainstalowano jak dotąd ponad 2000 szybkich ładowarek z wyjściami CCS Combo 2, z czego 200-300 w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku

Uniwersalny system ładowania Combined Charging System - zobacz całą galerię

Liczba szybkich ładowarek z wyjściami CCS Combo 2 w Europie, według danych serwisu CCS Charge Map - Europe, dotarła do poziomu 2.000. Tempo wzrostu od poziomu 1500 w październiku 2015r. (wcześniejszy wpis) wynosi niemal idealnie trzy urządzenia dziennie.

Poza przypadkami szczególnymi, CCS Combo 2 występuje zwykle w wersji o mocy od 20 do 50 kW. Jak widać na załączonej poniżej mapie - ponad 1.900 miejsce dostępnych jest 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Autor mapy podzielił się też istotną informacją, że większość urządzeń CCS Combo 2 posiada też jedno lub dwa inne wyjścia (dodatkowe prądu stałego CHAdeMO i/lub trójfazowe prądu przemiennego Typ 2). Jako, że CCS Combo 2 i CHAdeMO bardzo często występują w nowych instalacjach razem, coraz trudniej dostrzec zasadnicze różnice tempa rozwoju obu konkurujących standardów.

Najwięcej bo aż 528 CCS Combo 2 znajduje się w Wielkiej Brytanii. Po doliczeniu 334 w Niemczech i 222 w Norwegii okazuje się, że w trzech krajach znajduje się ponad połowa wszystkich stacji.

W Polsce zainstalowano kilka ładowarek CCS Combo 2, ale generalnie są to instalacje przy obiektach firm (na ogół dealerów) - mapa wskazuje jedną lokalizację.

Liczba szybkich ładowarek CCS Combo 2 w Europie

Porównanie przyrostów instalacji ładowarek z wyjściami CCS Combo 2 i CHAdeMO:

Liczba szybkich ładowarek CCS Combo 2 i CHAdeMO w Europie

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Te ładowarki to rozmieszczane bez sensu. W Berlinie napaćkane, a na trasie do Drezna oni jednej. To tak na pierwszy rzut oka.