SamochodyElektryczne.org

We Francji podwoiła się sprzedaż elektrycznych skuterów i motocykli

Ponad 4 tys. nowych elektrycznych skuterów i motocykli zarejestrowanych we Francji w 10-miesięcy robi wrażenie. Sprzedaż podwoiła się w tym roku i prawdopodobnie będzie nadal rosnąć

BMW C evolution - zobacz całą galerię

Interesujący raport Avere-France wskazuje, że w ciągu pierwszych 10-miesięcy we Francji zarejestrowano 4166 nowych elektrycznych skuterów i motocykli. To ponad dwa razy więcej niż rok temu.

W 2017r. wzrost sprzedaży ma być kontynuowany za sprawą planowanego programu dopłat nawet 1000 EUR.

Największą popularnością cieszy się model Ligier Pulse 3 (2368), a zaraz za nim plasuje się znacznie potężniejsze BMW C evolution (479). Kalifornijski lider motocykli elektrycznych Zero Motorcycles sprzedał 92 egzemplarze swoich modeli (wcześniejszy wpis), podczas gdy cały rynek motocykli elektrycznych wynosi 151 sztuk (po 10-miesiącach).

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • dziks

a czy te statystyki nie sa mocno naciagane? Ligier Pulse 3, ktory stanowi ponad polowe wszystkich zarejestrowanych pojazdow, to jakies wozidelko dla poczty. Pewnie elektryfikowali listonoszy i stad tak wysoki wrost sprzedazy.
To oznacza tylko jedno, że kraje takie jak Arabia Saudyjska, utrzymująca kraj ze sprzedaży ropy, będzie musiała zacząć budować elektrownie na panele fotowoltaiczne i opracować system przesyłu energii do Europy w której jest mniej nasłonecznionych dni.