SamochodyElektryczne.org

Volkswagen zaprezentował produkcyjną wersję modelu e-up!

Volkswagen zaprezentował na corocznej konferencji dla akcjonariuszy produkcyjną wersję modelu e-up!, który powinien trafić na rynek przed końcem roku

Volkswagen e-up! - zobacz całą galerię
Volkswagen e-up! Volkswagen e-up!

Volkswagen zaprezentował na corocznej konferencji dla akcjonariuszy produkcyjną wersję modelu e-up!, który powinien trafić na rynek przed końcem roku. Auto swoją generalną premierę będzie miało na jesiennej wystawie Frankfurt Motor Show 2013.

Czteromiejscowy e-up! został wyposażony w pakiet akumulatorów litowo-jonowych, gromadzący 18,7 kWh energii, dzięki czemu jego zasięg na jednym ładowaniu w cyklu NEDC ma wynieść około 150 km. Parametry napędu trakcyjnego pozostały na niezmienionym poziomie w stosunku do wersji koncepcyjnej - 40 kW mocy ciągłej, 60 kW mocy chwilowej i maksymalnie 210 Nm momentu obrotowego. Przy masie 1185 kg pozwala to rozpędzić elektrycznego up-a od 0 do 100 km/h w 14 s. Prędkość maksymalna wynosi 135 km/h.

Standardowo Volkswagen e-up! ma posiadać trójfazowy port ładowania IEC 62196-2 Typ 2 (VDE-AR-E 2623-2-2), jednak opcjonalnie auto będzie mogło zostać wyposażone w jego rozszerzoną wersję CCS (Combo 2) umożliwiającą uzupełnianie energii z zewnętrznych szybkich ładowarek w ciągu 30-tu minut (do 80%).

Pierwszy elektryczny Volkswagen, który trafi do seryjnej produkcji jest również wyposażony w przednie światła do jazdy dziennej LED oraz znacznie udoskonaloną aerodynamikę od swojego spalinowego odpowiednika (głównie dzięki płaskiej podłodze).

Obecnie nieznana pozostaje cena auta, od której w największym stopniu będzie zależało jak auto wypadnie w konkurencji z Renault Zoe, mającym większy pakiet akumulatorów i zasięg.

Volkswagen e-up! Volkswagen e-up!
Volkswagen e-up! Volkswagen e-up!
Volkswagen e-up! Volkswagen e-up!
Volkswagen e-up! Volkswagen e-up!
Volkswagen e-up! Volkswagen e-up!
Volkswagen e-up! Volkswagen e-up!

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.