SamochodyElektryczne.org

Volkswagen zapowiada 3,5 mld EUR inwestycji - głównie w elektryfikację

Volkswagen przeznaczy większość z puli inwestycyjnej 3,5 mld EUR na przygotowania do masowej produkcji samochodów elektrycznych

Volkswagen e-Golf - zobacz całą galerię

Volkswagen poinformował, że w ciągu najbliższych kilku lat zainwestuje w Niemczech 3,5 mld EUR, z czego większość ma przypadać na nowe przedsięwzięcia związane z elektryfikacją transportu. Do 2025r. Volkswagen wraz z markami związanymi planuje wprowadzić na rynek 30 aut elektrycznych (wcześniejszy wpis).

Głównym elementem planu jest opracowanie i wdrożenie platformy systemowej Modular Electric Drive Kit (MEB) dla EV o dużym zasięgu, zaprezentowanej po raz pierwszy w koncepcyjnym modelu Volkswagen BUDD-e (wcześniejszy wpis). Pierwszym modelem produkcyjnym korzystającym z MEB ma być auto bazujące na najnowszym samochodzie koncepcyjnym Volkswagen I.D. (wcześniejszy wpis).

Volkswagen zamierza zaprząc do produkcji podzespołów dla EV praktycznie wszystkie swoje zakłady. Co ciekawe, w Salzgitter planowana jest pilotażowa produkcja ogniw i modułów, co sugerowałoby, że Volkswagen nie zamierza ograniczać się wyłącznie do składania modułów/pakietów, ale będzie szukał możliwości produkcji ogniw. Za 10 lat potrzeby grupy Volkswagena mają sięgać 150 GWh ogniw rocznie.

Volkswagen zdecydował się na inwestycje w elektryfikację po ujawnieniu oszustw dotyczących emisji spalin (wcześniejszy wpis). Reorganizacja firmy wraz z nową strategią ma wkrótce przyczynić się do utraty miejsc pracy przez 23 tys. pracowników, ale przewiduje się że około 9 tys. nowych osób znajdzie prace w dziedzinie pojazdów elektrycznych i rozwiązań informatycznych.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.