SamochodyElektryczne.org

Volkswagen testuje e-up! ze złączem CHAdeMO?

Chociaż Volkswagena nie wykazywał dotąd chęci używania standardu CHAdeMO, w Szwecji zauważono prototyp e-up! podłączony właśnie do szybkiej ładowarki CHAdeMO

Volkswagen e-up! - zobacz całą galerię
Prototyp Volkswagena e-up! podłączony do szybkiej ładowarki CHAdeMO Prototyp Volkswagena e-up! podłączony do szybkiej ładowarki CHAdeMO

Gordon Strömfelt, szwedzki entuzjasta aut elektrycznych, opublikował na początku maja na swoim blogu interesujące zdjęcia, przedstawiające samochód Volkswagen e-up! podłączony do szybkiej ładowarki CHAdeMO w Göteborgu. Jest to o tyle zaskakujące, że niemiecki producent razem z Audi, BMW, Daimlerem, Porsche oraz Fordem i General Motors optuje za wykorzystywanie złącza Combined Charging System (Combo 2), będącego rozszerzeniem IEC 62196-2 Typ 2 (VDE-AR-E 2623-2-2).

Implementacja CHAdeMO w przygotowywanym do produkcji na ten rok modelu e-up! świadczy, że Volkswagen bada także tą możliwość lub być może korzysta tymczasowo z szybkich ładowarek CHAdeMO w ramach programu testów, ponieważ punktów Combo 2 jeszcze nie ma. Tak czy inaczej jest to widok dosyć niecodzienny.

Audi R8 e-tron Audi R8 e-tron

W ubiegłym roku można było dostrzec, że także jeden z prototypów Audi R8 e-tron został wyposażony w system szybkiego ładowania CHAdeMO.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.