SamochodyElektryczne.org

Volkswagen e-Golf zaczyna w Europie przeganiać Nissana Leafa?

W styczniu i lutym tego roku Volkswagen e-Golf znalazł w Europie więcej nabywców niż Nissan Leaf. Czyżby Leaf doczekał się wreszcie solidnej konkurencji?

Volkswagen e-Golf - zobacz całą galerię

W Europie doszło na początku 2015r. do interesującego przetasowania. Otóż na czoło najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych po dwóch pierwszych miesiącach wspiął się Volkswagen e-Golf, który z wynikiem 2.150 wyprzedził dotychczasowego lidera Nissana Leafa, który znalazł 1.750 nabywców.

W 2014r. sprzedaż Leafa była około 5-razy wyższa niż e-Golfa (wcześniejszy wpis), ale elektryczny Golf dopiero wchodził na niektóre rynki. Oba auta są wobec siebie bezpośrednimi konkurentami. Trudno powiedzieć, czy Volkswagen mający w ofercie także e-up! oraz cały szereg hybryd z możliwością zewnętrznego ładowania (sprzedawanych pod markami VW, Audi i Porsche), zaczyna powoli doganiać Nissana na drodze do objęcia pozycji lidera do 2018r. (wcześniejszy wpis), czy też na razie jest to tylko pojedynczy przebłysk. Na jednorazowy wyskok wskazywałaby lokalizacja sprzedaży - 1.716 e-Golfów trafiło do Norwegii, gdzie Golf zawsze był popularny, a wzmożona sprzedaż według norweskich źródeł wynika z rozpoczęcia dostaw aut z opcjonalnymi pompami ciepła. W przypadku Leafa tylko jedna trzecia (556) trafiła do Norwegii, niemniej jednak sprzedaż Leafów na tamtejszym rynku nie rośnie już jak kiedyś.

Przewaga Nissana na rynku aut elektrycznych w innych krajach w Europie i na świecie wciąż jest duża. Volkswagen na razie ogranicza się jedynie do Europy i nieśmiało wchodzi do wybranych stanów USA, ale z biegiem czasu może zacząć przejmować coraz większą część rynku.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.