SamochodyElektryczne.org

TTXGP 2011 Miller Motorsport Park: Wyścig

Shane Turpin z zespołu Segway Racing MotoCzysz wygrał ostatni tegoroczny wyścig TTXGP North America Championship na torze Miller Motorsport Park

MotoCzysz E1pc 2011 - zobacz całą galerię

Shane Turpin z zespołu Segway Racing MotoCzysz wygrał ostatni tegoroczny wyścig TTXGP North America Championship na torze Miller Motorsport Park (Aktualna lista wyścigów TTXGP i FIM e-Power 2011). Podczas wyścigu, startujący z pierwszego miejsca Turpin nie oddał prowadzenia ani na moment. Sam zawodnik od początku był nieco zaskoczony szybkością motocykla MotoCzysz E1pc 2011, o czym można przekonać się z tego nagrania.

Drugi na mecie, z ponad 30-sekundową stratą, pojawił się Tim Hunt na nowym motocyklu Lightning Motorcycles. Podium dopełnił Steve Atlas na Brammo Empulse RR, który przez pierwsze dwa okrążenia walczył z drugim zawodnikiem Lightning Motorcycles (Ted Rich). Niestety zerwany łańcuch zmusił Richa do zakończenia rywalizacji. Tuż za podium uplasował się Thad Wolff z Moto Electra. Piąty na mecie Ely Schless z Pro Moto Racing jako jedyny startował w klasie TTX75 (z mniejszym pakietem akumulatorów).

Niestety w rundzie na torze Miller Motorsport Park nie wzięła udziału firma Mission Motors z motocyklem Mission R, który z pewnością stanowiłby konkurencję dla MotoCzysz E1pc 2011.

W klasyfikacji generalnej, tegorocznym mistrzem serii TTXGP North America Championship został Steve Atlas z zespołu Brammo Racing.