SamochodyElektryczne.org

Think Global znów zmierza w kierunku bankructwa?

Według najnowszych doniesień prasowych firma Think Global, producent samochodów elektrycznych Think City, ponownie wpadła w finansowe tarapaty

Think City - zobacz całą galerię

Według najnowszych doniesień prasowych firma Think Global, producent samochodów elektrycznych Think City, ponownie wpadła w finansowe tarapaty. Najpierw pojawiły się informacje, że amerykański oddział firmy poprosił Ener1 o wstrzymanie dostaw akumulatorów litowo-jonowych (wcześniejszy wpis), a następnie wstrzymany został montaż aut w Finlandii w zakładzie Valmet Automotive. Trudno powiedzieć co dokładnie dzieje się z Thinkiem, jednak wiele wskazuje na to, że norweski producent ma problem ze słabą sprzedaż modelu City.

Trudno dziwić się słabej sprzedaży, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w USA Think City kosztuje ponad 41 tys. USD. Pod koniec lata cena ma zostać co prawda obniżona do 36 495 USD, jednak wciąż jest to o kilka tysięcy dolarów więcej od Nissana Leaf (od 32 780 USD) oraz Mitsubishi i-MiEV (od 28 tys. USD). Sytuacja cenowa w Europie wygląda najprawdopodobniej podobnie.

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • cris1111

jestem wielkim zwolennikiem samochodów elektrycznych ale tego auta nie kupiłbym nawet za 15tys. dol. jest strasznie brzydkie
  • tom

A rozwiązanie leżało w zasięgu ręki. Wystarczyło ulokować produkcję w Polsce. Tańsza siła robocza w modelu montowanym w przeważającej części ręcznie zauważalnie wpłynęłaby na obniżenie kosztów wytworzenia a więc i na cenę końcową.