SamochodyElektryczne.org

RWE posiada w Niemczech już ponad 1500 punktów ładowania

Niemiecka sieć punktów ładowania RWE, składająca się głównie z trójfazowych terminali prądu przemiennego, skupia już ponad 1500 urządzeń

Terminale ładowania firmy RWE - zobacz całą galerię

Firma RWE, przy okazji komunikatu na temat instalacji setnego punktu ładowania w Dortmundzie poinformowała, że w Niemczech działa już ponad 1500 terminali. Jest to wzrost o około 50% w stosunku do stanu z końca 2012r. (wcześniejszy wpis). Całkowita liczba punktów ładowania RWE w Europie, obejmująca urządzenia należące do RWE oraz partnerów prawdopodobnie przekracza już 2,5 tys.

Interesującą informacją jest również to, że dostęp do punktów oferowany jest w ramach umowy na dostawę energii elektrycznej. Osoby niebędące klientami RWE mogą korzystać z możliwości ładowania, płacą za pomocą SMSa 3,50 EUR za godzinę. Większość urządzeń posiada moc wyjściową 22 kW, co teoretycznie oznacza że cena jest dosyć przystępna (0,16 EUR/kWh), niemniej jednak dla większości aut - posiadających ładowarki pokładowe o mocy niewiele ponad 3 kW stawka godzinowa RWE okazuje się bardzo wysoka. Ponadto nawet w przypadku aut posiadających możliwość pełnego wykorzystania trójfazowych terminali RWE (np. Renault Zoe) może się okazać, że pojazd dotrze do punktu np. rozładowany jedynie do połowy, a zatem w praktyce cena jednostkowa energii będzie wyższa. Tak, czy inaczej na razie przy tego typu stawkach i aktualnych poziomach obciążeń punktów ładowania (wcześniejszy wpis) trudno będzie osiągnąć poziom przychodów wystarczający do utrzymania infrastruktury, nie wspominając o zwrocie z inwestycji.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.