SamochodyElektryczne.org

Garo rozwija sprzedaż szybkich ładowarek

Po instalacji ponad 3000 terminali prądu przemiennego, Garo we współpracy z Efacec zaczyna rozwijać sprzedaż szybkich ładowarek

Terminale ładowania firmy Garo - zobacz całą galerię

Firma Garo od pewnego czasu może się pochwalić skumulowanym poziomem sprzedaży ponad 3000 terminali prądu przemiennego. Co ciekawe, ponad 500 z nich to urządzenia ze złączem Typ 2. W Polsce pierwsze demonstracyjne punkty ładowania Garo zostały uruchomione na początku roku przed siedzibą Garo Polska w Szczecinie (wcześniejszy wpis).

Instalacja szybkich ładowarek GQC50 w Drammen w Norwegii Instalacja szybkich ładowarek GQC50 w Drammen w Norwegii

Szwedzka grupa, we współpracy z portugalską firmą Efacec, rozwija również sprzedaż szybkich ładowarek. W tym roku Garo dostarczyło już ponad 20 tego typu urządzeń - 16 w Norwegii, 6 w Szwecji oraz 2 w Finlandii, co jest już znaczącym wynikiem, szczególnie biorąc pod uwagę mnogość dostawców starających się o zamówienia w Norwegii, będącej obecnie największym rynkiem aut elektrycznych w Europie. W ramach projektu Ishavsveien w Norwegii ma w najbliższej przyszłości powstać 250 punktów szybkiego ładowania, dzięki czemu - nie licząc kilkudziesięciu urządzeń zainstalowanych w ramach innych inwestycji oraz infrastruktury zbudowanej przez Teslę - Norwegia powinna zdecydowanie wysunąć się na prowadzenie także pod względem stosunku liczby punktów szybkiego ładowania do liczby mieszkańców.

Uniwersalna szybka ładowarka Efacec/Garo Uniwersalna szybka ładowarka Efacec/Garo

Nowe uniwersalne szybkie ładowarki Efacec można zamawiać z dowolną konfiguracją złącz np. w USA z wtyczkami CHAdeMO i J1772 Combo (wcześniejszy wpis), a w Europie CHAdeMO, CCS i wyjściem prądu przemiennego Typ 2, dzięki czemu będą one kompatybilne z możliwie szeroką gamą modeli. Pierwsze uniwersalne szybkie ładowarki Efacec/Garo w Europie zostały już oddane do użytku w Skandynawii.

Brak porozumienia odnośnie standardu złącz ładowania po stronie producentów aut elektrycznych jest bodźcem dla wszystkich producentów infrastruktury do oferowania urządzeń zgodnych z dwoma lub trzema standardami. Uniwersalne szybkie ładowarki posiadają w swojej ofercie już także ABB (wcześniejszy wpis), DBT (wcześniejszy wpis) oraz Circontrol (wcześniejszy wpis), co wyraźnie pokazuje, w którym kierunku obecnie podąża rodzący się dopiero rynek.

Uniwersalna szybka ładowarka Efacec/Garo Uniwersalna szybka ładowarka Efacec/Garo

Źródła

  • [1] Informacje udzielone bezpośrednio przez Garo Polska Sp. z o.o., październik 2013r.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.