SamochodyElektryczne.org

Garo oddaje do użytku pierwsze dwa terminale ładowania w Szczecienie

Garo Polska uruchamia pierwsze dwa terminale ładowania pojazdów elektrycznych w Szczecinie

Terminale ładowania firmy Garo na parkingu Garo Polska w Szczecinie Terminale ładowania firmy Garo na parkingu Garo Polska w Szczecinie


Firma produkująca osprzęt elektroinstalacyjny Garo Polska poinformowała niedawno o oddaniu do użytku pierwszych dwóch terminali ładowania pojazdów elektrycznych w Szczecinie. Słupki o mocy 3,7 kW zainstalowano na parkingu firmowym obok nowego zakładu przy ul. Szymborskiej 18, działającego w obrębie szczecińskiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC (wcześniejszy wpis).

Wywodzący się ze Szwecji producent deklaruje, że w niedalekiej przyszłości w Polsce oprócz produkcji sprzętu elektrotechnicznego może zostać uruchomiona także produkcja terminali ładowania.

Terminale ładowania firmy Garo Terminale ładowania firmy Garo

W ofercie firmy znajdują się przede wszystkim terminale prądu przemiennego, dostępne w różnych wykonaniach (naścienne i wolnostojące) oraz z różnym sposobem dostępu (prywatne otwierane kluczem oraz publiczne z poborem opłat przez SMS lub współpracujące z parkomatem). W zależności od zamówienia dostępne są także różne typy złącz - tradycyjne gniazdo elektryczne lub dedykowany port trójfazowy IEC 62196-2 Typ 2 (VDE-AR-E 2623-2-2). Ceny terminali zależą w bardzo dużym stopniu od konkretnego wariantu, jednak najprostsze zaczynają się od około 1,5 tys. zł.

Aktualnie Grupa Garo ma na swoim koncie 3000 instalacji terminali prądu przemiennego - głównie w Szwecji i Norwegii, gdzie tego typu urządzenia wyewoluowały ze słupków pełniących funkcję zasilania ogrzewania postojowego w zimie.

Demonstracyjna szybka ładowarka firmy Efacec z wyjściami CHAdeMO i Combined Charging System Demonstracyjna szybka ładowarka firmy Efacec z wyjściami CHAdeMO i Combined Charging System

Potencjalnie za sprawą Garo Polska na polski rynek mogą trafić również dystrybuowane przez Garo szybkie ładowarki firmy Efacec - dostępne zarówno z wyjściem CHAdeMO jak i Combined Charging System (CCS)/Combo 2.

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Czekamy na CHADEMO w Polsce, aby mi jakiś patafian nie powiedział, że autem elektrycznym nie pojadę nad morze (wtedy pojadę, mam 650km od siebie do plaży nad bałtykiem ;))