SamochodyElektryczne.org

Złącze ładowania Combined Charging System Typ 2 firmy Phoenix Contact

W załączeniu krótka animacja prezentująca system Combined Charging System Typ 2 firmy Phoenix Contact

Uniwersalny system ładowania Combined Charging System - zobacz całą galerię

Niemiecka firma Phoenix Contact, która od samego początku brała udział w opracowaniu standardu szybkiego ładowania Combined Charging System (CCS) Typ 2 nazywanego także Combo 2 na rynek europejski, opublikowała krótką animację prezentującą ten typ złącza. CCS jest rozwinięciem standardu IEC 62196-2 Typ 2 (VDE-AR-E 2623-2-2), który przewidywał możliwość ładowania 1- i 3-fazowego mocą do 43 kW.

Po stronie pojazdu, górna część portu jest w zasadzie identyczna jak port ładowania Typ 2 do ładowania prądem przemiennym. Dodatkowo jednak istnieją dwie dolne linie prądu stałego przygotowane na moc rzędu 100 kW (chociaż przykład Tesli (wcześniejszy wpis) dowodzi, że gremia standaryzacyjne oraz korporacje pokpiły sprawę bowiem zmodyfikowana górna część jest w stanie obsłużyć 135 kW, a razem z dolną być może możliwe byłoby pobieranie ponad 250 kW). Podczas ładowania prądem stałym (z zewnętrznej ładowarki) wykorzystywane są te same górne linie komunikacyjne.

Pojazd wyposażony w port Combo 2 może być doładowywany zarówno prądem stałym, jak i prądem przemiennym 1- i 3-fazowym w zależności od dostępnej ładowarki/terminalu.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.