SamochodyElektryczne.org

Zdjęcia otwartego pakietu akumulatorów Tesla Model S

Energię do jazdy samochodom Tesla Model S dostarczają niewielkie ogniwa litowo-jonowe, których w wersji 85 kWh jest aż 7104

Tesla Model S - zobacz całą galerię

Tesla Motors to firma niezwykle tajemnicza jeśli chodzi o stosowane rozwiązania techniczne i dosyć długo trzeba było czekać, aż któryś z właścicieli Modelu S zdecyduje się otworzyć pakiet akumulatorów prezentując jego wnętrze. Tego lata zdjęcia i obszerny wątek pojawił się na forum Tesla Motors Club.

Demontażowi poddany został pakiet 85 kWh, który składa się z 7104 ogniw cylindrycznych typu 18650 z katodą LiNiCoAlO2 produkowanych dla Tesli przez firmę Panasonic. Ogniwa zorganizowane są w 16 połączonych szeregowo modułów. W każdym z modułów znajdują się 444 ogniwa (6 szeregowo x 74 równolegle). Duża liczba ogniw połączonych równolegle (a następnie szeregowo) wynika z ich niewielkiej pojemności. Pojedynczy akumulatorek gromadzi około 12 Wh energii, prawdopodobnie przy napięciu nominalnym 3,65 V i pojemności 3,3 Ah.

W przypadku mniejszych pakietów 60 kWh modułów jest mniej - 14 zamiast 16. Dodatkowo każdy moduł składa się z 360 ogniw (6 szeregowo x 60 równolegle), co łącznie oznacza 5040 ogniw.

Więcej zdjęć można znaleźć w źródle [1].

Podwozie samochodu Tesla Model S Podwozie samochodu Tesla Model S
Tesla Model S - pakiet akumulatorów Tesla Model S - pakiet akumulatorów
Tesla Model S - pakiet akumulatorów Tesla Model S - pakiet akumulatorów

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.