SamochodyElektryczne.org

Zapraszamy na Zlot EV Żyrardów 2012

W dniach 28–29 kwietnia 2012r. w Żyrardowie na torze kolarskim przy ul. Stefana Żeromskiego 13 odbędzie się zlot wszelkiego rodzaju pojazdów elektrycznych – Zlot EV Żyrardów 2012

Zlot EV Żyrardów 2011 Zlot EV Żyrardów 2011


W dniach 28–29 kwietnia 2012r. w Żyrardowie na torze kolarskim przy ul. Stefana Żeromskiego 13 odbędzie się zlot wszelkiego rodzaju pojazdów elektrycznych – Zlot EV Żyrardów 2012. Organizacji wydarzenia ponownie podjął się pasjonat pojazdów elektrycznych Tomasz Wierzchoń, znany na naszym forum jako Zeeltom, który uzyskał wsparcie Miasta Żyrardów. Impreza będzie miała charakter piknikowo-biwakowy, umożliwiający poznanie się entuzjastów napędu elektrycznego z całego kraju. Obecnie trwa tworzenie listy uczestników, osób i firm, które chciałyby zaprezentować swoje pojazdy lub ofertę. Zlot będzie otwarty w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp wolny.

Prawdopodobnie podobnie jak przed rokiem podczas zlotu będzie można nie tylko zobaczyć, ale i przetestować różnego rodzaju pojazdy elektryczne – rowery, skutery oraz auta (Zlot EV Żyrardów 2011 - relacja).

Więcej informacji na temat zlotu można znaleźć na forum Arbiter lub bezpośrednio u organizatora.


Wyświetl większą mapęKomunikat prasowy [1]

ZAPROSZENIE NA ZLOT POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

W dniach 28 – 29 kwietnia 2012 roku w Żyrardowie na torze kolarskim przy ul. Stefana Żeromskiego 13 odbędzie się drugi zlot wszelkiego rodzaju pojazdów elektrycznych. W tym roku Żyrardów znów podjął się zorganizowania zlotu EV.

Zlot tegoroczny, tak jak poprzedni, będzie miał charakter mniej oficjalny, przypominający raczej biwak, piknik, niż oficjalne spotkania w hotelach, czy innych lokalizacjach. Chcemy umożliwić bardziej koleżeńskie poznanie się ludzi zajmujących się tego typu pojazdami, poznanie na stopie bardziej prywatnej, niż oficjalnej.

W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w zlocie wszelkie osoby zajmujące się budowaniem i przerabianiem pojazdów spalinowych i innych na pojazdy elektryczne, wszelkich producentów takich pojazdów, producentów akumulatorów, dostawców energii elektrycznej nastawionych na budowanie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i wszelkie inne osoby i instytucje zainteresowane rozwojem tego rodzaju napędu w Polsce i na świecie.

Na pewno jest to rodzaj napędu bardziej ekologiczny, niż napęd spalinowy, o ile chodzi nam o końcowego użytkownika. Napęd cichy, niewydzielający spalin i dość tani, jeśli chodzi o codzienną eksploatację.

Nasz zlot odbędzie się na terenie toru kolarskiego, już praktycznie nieużywanego przez kolarzy ze względu na zniszczoną nawierzchnię toru. Ale do naszych jazd testowych i reklamowych tor nadaje się wyśmienicie. Na terenie ośrodka znajduje się hotel, w pobliżu są sklepiki. Sam zlot ma mieć charakter biwaku i dlatego na terenie trawiastym będzie można rozbić namioty i poznać się w bardziej kameralny sposób, niż to bywa zazwyczaj.

Dla osób bardziej wymagających jest miejsce w „hoteliku” na terenie toru. Są to bardziej miejsca noclegowe, ale są ;) Gdyby ktoś był zainteresowany takim noclegiem proszę o kontakt 46 8561957 celem zarezerwowania miejsc. Na terenie toru będziemy mieli do dyspozycji prąd 1 i 3 fazowy, nieduży namiot, który będzie można wykorzystać na stołówkę, lub inne zastosowania w zależności od potrzeb.

To tyle tytułem wstępu. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w zlocie proszę o potwierdzenia mailowe na adres: zeeltom@gmail.com lub zgłoszenia proszę kierować pod numer telefonu: +48 606116824 (Tomasz Wierzchoń). Uczestnictwo w zlocie jest darmowe. Koszty wyżywienia, hoteliku i inne ponosicie państwo we własnym zakresie. Jako organizator zlotu oferuję darmowe miejsca na terenie toru oraz prąd. Proszę pamiętać, że formuła zlotu jest piknikowo-biwakowa i tak ją należy traktować. Więcej informacji na bieżąco na http://forum.arbiter.pl oraz http://zyrardow24h.eu w tematach “zlot ev”.

Z poważaniem
Tomasz Wierzchoń

administrator forum
„Żyrardów dla wszystkich”
www.zyrardow24h.eu
oraz
administrator forum
“forum.arbiter.pl”
forum.arbiter.pl

Źródła

  • [1] Informacje nadesłane przez organizatora, marzec 2012r.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.