SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Z Superładowarki Tesla Model 3 uzupełnia energię w tempie ponad 300 km/h

Tesla Model 3 podczas godzinnego pobytu na stacji szybkiego ładowania Tesli uzupełniła ponad 300 km zasięgu - mogłaby więcej, ale stacje bywają mocno obciążone

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

Tesla Model 3, jak każda nowa Tesla, może korzystać ze sieci Superładowarek. Dzięki jednemu z pierwszych posiadaczy Modelu 3 możemy zobaczyć jak doładowanie przebiegło w praktyce.

Przede wszystkim kierując się do stacji przy użyciu pokładowej nawigacji, komputer pokładowy wskazuje ile stanowisk jest dostępnych spośród zainstalowanych. Wybrana stacja była mocno obciążona i żadne z 10-stanowisk nie było wolne. Po dotarciu na miejsce i znalezieniu wolnego stanowiska, trzeba było współdzielić Superładowarkę (każda obsługuje dwa stanowiska równolegle, dzieląc dostępną moc 120 kW na dwa pojazdy). W takim przypadku początkowa moc wynosiła jedynie około 30 kW. Gdy sąsiednie stanowisko się zwolniło, moc ładowania wzrosła do kilkudziesięciu kilowatów, chwilowo nawet 105 kW. Pod koniec moc ładowania spadła ponownie poniżej 30 kW.

Ostatecznie, po godzinnym doładowaniu, przewidywany zasięg wzrósł o 322 km - ze 128 km do 450 km. Można zatem powiedzieć, że średnie tempo ładowania wyniosło ponad 300 km/h. Z pewnością w bardziej sprzyjających warunkach (zajęte tylko jedno stanowisko) oraz ładowanie w środkowym przedziale pojemności pakietu, prędkość mogłaby być wyższa, ale taka także jest przyzwoita.

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Najszybciej ładuje się ciepły aku przy ok 30% zapełnieniu i jak piszecie pustym stanowisku - w tej kwesti dużo wyjaśnia Byorn na YT.