SamochodyElektryczne.org

Wyniki sprzedaży modeli EV/PHEV w Europie po trzech kwartałach 2014r.

W tym roku w Europie sprzedano około 70.000 samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Elektrycznych ponad 40.000, a do końca roku pozostały jeszcze trzy miesiące

Nissan Leaf 2013 - zobacz całą galerię

Sprzedaż samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in w Europie rośnie i po dziewięciu miesiącach dobiła do poziomu około 70 tys. sztuk. W rekordowych miesiącach sprzedaż przekracza 10 tys. miesięcznie i teoretycznie jest szansa, że uda się w tym roku sprzedać około 100 tys. pojazdów. W pierwszym półroczu sprzedaż wynosiła około 45 tys. (wcześniejszy wpis).

Spośród wspomnianych 70 tys., większość bo ponad 40 tys. stanowią pojazdy elektryczne EV. 21,5 tys. to hybrydy plug-in PHEV, a blisko 7,5 tys. BMW i3, z których część to EV, a część PHEV (będąc dokładnym EREV).

Niezmiennie na szczycie listy znajduje się Mitsubishi Outlander PHEV, ale wśród zaznaczonych na niebiesko aut elektrycznych równych sobie nie ma Nissan Leaf. Na razie nie wiadomo, który z pozostałych modeli zajmie trzecie miejsce, jako że różnice między BMW i3, Teslą Model S czy Renault Zoe są wciąż niewielkie. Bardzo duża liczba modeli ma na swoim koncie sprzedaż rzędu zaledwie kilkuset sztuk.

Dane przedstawione na wykresie są tym razem obarczone pewnymi niedokładnościami i przybliżeniami dlatego należy traktować je poglądowo.

Zestawienie sprzedaży EV PHEV w Europie od 2014-01 do 2014-09

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.