SamochodyElektryczne.org

Wyniki sprzedaży aut elektrycznych w Niemczech za rok 2014

Rynek EV/PHEV w Niemczech podwoił się w 2014r., przy czym wzrost sprzedaży aut całkowiecie elektrycznych wyniósł około 41%

smart ed - zobacz całą galerię

Sprzedaż samochodów elektrycznych w Niemczech nieprzerwanie rośnie, chociaż dynamika osłabła. W 2013r., gdy zarejestrowano 6.051 sztuk można było mówić o wzroście o ponad 100%. W 2014r. liczba rejestracji osobowych aut elektrycznych wyniosła 8.522, czyli o niemal 41% więcej niż rok wcześniej. Samochody elektryczne stanowiły w ubiegłym roku 0,3% niemieckiego rynku.

Warte odnotowania jest, że w grudniu ustanowiony został nowy rekord sprzedaży aut elektrycznych w Niemczech, na co wskazuje najwyższa jak dotąd liczba rejestracji 1004 sztuk. Udział w rynku osiągnął także 0,4%.

Samochodów hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania także sprzedaje się coraz więcej, szczególnie że coraz więcej tego typu modeli oferują niemieccy producenci. W 2014r. zarejestrowano 4.527 różnego typu PHEV (0,1% rynku) odnotowując wzrost rok do roku o 227% z poziomu 1.385.

Łącznie liczba rejestracji EV/PHEV wyniosła 13.049, czyli wzrosła o ponad 75% rok do roku z 7.436.

Ranking modeli

Ranking sprzedaży na podstawie ogólnodostępnych danych o rejestracjach (niekompletnych) wskazuje, że najchętniej wybieranym modelem jest BMW i3 ale z ponad 2,2 tys. tylko 1.243 egzemplarze są całkowicie elektryczne, a pozostałe to wersje ze spalinowym agregatem prądotwórczym REx. Oznacza to, że i3 jest w istocie na trzecim miejscu za smartem fortwo electric drive oraz Renault Zoe, tak samo zresztą było to po trzech kwartałach (wcześniejszy wpis).

Nieznane są dokładne wartości liczby rejestracji Volkswagena e-up! i Volkswagena e-Golf, suma wynosi natomiast 1965. Ciekawostką jest, że Tesla Model S zmagająca się na rynku niemieckim zdołała lekko wyprzedzić Nissana Leaf.

Wśród PHEV największą sprzedażą może pochwalić się Mitsubishi Outlander PHEV, za którym znajduje się blisko tysiąc BMW i3 REx.

Zestawienie rejestracji EV PHEV w Niemczech od 2014-01 do 2014-12

Dane dotyczące liczby rejestracji w niektórych przypadkach są niekompletne lub mogą nieznacznie różnić się w rzeczywistości.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.