SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Webasto wchodzi w segment terminali prądu przemiennego i ładowarek

Webasto będzie produkować i sprzedawać terminale ładowania, a nawet ładowarki. Oferta obejmuje różne wersje dla różnych rynków (Europa, Ameryka Północna i Chiny)

Terminale i ładowarki Webasto - zobacz całą galerię
Terminal ładowania firmy Webasto Terminal ładowania firmy Webasto

Znany producent nagrzewnic samochodowych Webasto postanowił zainteresować się infrastrukturą ładowania. Firma wprowadza do swojej oferty terminale ładowania prądu przemiennego oraz ładowarki prądu stałego, które zamierza oferować na całym świecie.

Z informacji wynika, że w listopadzie ruszyła sprzedaż terminali trójfazowych Typ 2 w Niemczech i Holandii (3-fazowe, 11 kW i 22 kW - odpowiednio 16 i 32 A). W styczniu na wystawie CES zaprezentowane zostaną wersje na rynek północnoamerykański z wtyczkami Typ 1 (1-fazowe, 12 kW - 50 A, 240 V). Oprócz terminali, na stronie europejskiej widnieje także prospekt ładowarki, zasilanej trójfazowo (22 kW), która auta ładuje prądem stałym z użyciem wtyczki CCS Combo 2.

Webasto zapowiada funkcjonalności związane z inteligentnymi budynkami, łączność bezprzewodową, instalacje u klientów i pełne wsparcie techniczne. Kwestią otwartą pozostaje konkurencyjność cenowa.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.