SamochodyElektryczne.org

W Zwickau otwarto stację ładowania zasilaną z siłowni słonecznej

30 marca przed muzeum Augusta Horcha w Zwickau w Niemczech otwarto pierwszą w mieście ogólnodostępną stację ładowania pojazdów elektrycznych

Audi A3 e-tron - zobacz całą galerię
Slaby-Beringer i Audi A3 e-tron obok hybryd Audi 100 Avant duo i Audi A1 e-tron Slaby-Beringer i Audi A3 e-tron obok hybryd Audi 100 Avant duo i Audi A1 e-tron

30 marca przed muzeum Augusta Horcha w Zwickau w Niemczech otwarto pierwszą w mieście ogólnodostępną stację ładowania pojazdów elektrycznych. Terminale są częściowo zasilane z paneli fotowoltaicznych.

Podczas prezentacji firma Audi zaprezentowała pojazdy trzech generacji - począwszy od zabytkowego modelu Slaby-Beringer z 1923r., poprzez hybrydowe auto Audi 100 Avant duo z 1990r., a na modelach elektrycznych Audi A3 e-tron i hybrydowych Audi A1 e-tron skończywszy.

Slaby-Beringer Slaby-Beringer
Slaby-Beringer Slaby-Beringer
Audi A3 e-tron obok hybryd Audi 100 Avant duo i Audi A1 e-tron Audi A3 e-tron obok hybryd Audi 100 Avant duo i Audi A1 e-tronKomunikat prasowy firmy Audi [1]

Muzeum Augusta Horcha: podróż w czasie pojazdami elektrycznymi

  1. Otwarcie pierwszej publicznej e-stacji w Zwickau 30 marca
  2. Prezentacja samochodów elektrycznych związanych z historią Audi
  3. Możliwość jazdy próbnej modelami e-tron

Pierwsza w Zwickau publiczna e-stacja – stacja ładowania pojazdów elektrycznych, znajdująca się tuż przed muzeum Augusta Horcha, zostanie otwarta 30 marca. Prąd do jej zasilania pobierany jest z instalacji solarnej, która znajduje się na parkingu muzeum. Podczas otwarcia AUDI AG zaprezentuje pojazdy elektryczne trzech generacji.

Prawdziwym klejnotem jest jeden z pierwszych samochodów elektrycznych - Slaby-Beringer z 1923 roku. Mały, napędzany elektrycznie pojazd, generował moc 3 KM z 24-woltowego akumulatora. Jego prędkość maksymalna wynosiła 40 km/h. Założyciel zakładów DKW Jörgen Skafte Rasmussen zainteresował się tym małym samochodem z drewnianą karoserią i stał się udziałowcem firmy Slaby-Beringer, która w 1925 roku stała się częścią koncernu DKW.

65 lat później, w marcu 1990 roku, Audi 100 Avant Duo wyposażone w nową technologię hybrydową zostało zaprezentowane podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Pięciocylindrowy silnik benzynowy o mocy 136 KM napędzał przednią oś, silnik elektryczny o mocy 12 KM oś tylną. Pojazd potwierdzał możliwość zbudowania samochodów hybrydowych, które mogą na krótkich odcinkach poruszać się dzięki napędowi elektrycznemu. Audi 100 Avant Duo, podobnie jak Slaby-Beringer zostanie zaprezentowane w Zwickau.

Równolegle do technologii hybrydowej obecnej w aktualnych modelach A6 hybrid, A8 hybrid i Q5 hybrid quattro, Audi tworzy samochody, które korzystając tylko z napędu elektrycznego mogą pokonywać długie dystanse - są to modele e-tron. 30 marca będą się mogli o tym przekonać osobiście odwiedzający muzeum Augusta Horcha. Po oficjalnym otwarciu o godz. 10.00, będą oni mieli możliwość skorzystania z jazdy próbnej jednym z trzech modeli Audi A1 e-tron lub Audi A3 e-tron.

Nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy muzeum Augusta Horcha jest częścią wspólnego projektu zakładów Stadtwerke Zwickau i Zachodniosaksońskiej Wyższej Szkoły w Zwickau. Jednym z powodów jej budowy jest projekt rządowy pod nazwą „Elektromobilność”. Zakrojony na trzy lata program ma na celu wspieranie rozwoju elektromobilności w całym kraju oraz uwidocznienie niemieckiej kompetencji technologicznej za granicą.

Bawaria i Saksonia zgłosiły wspólnie swoją kandydaturę do projektu. Audi jest również zaangażowane w to przedsięwzięcie, podobnie jak inne przedsiębiorstwa i koncerny, takie jak Porsche czy MAN. Wspólnym celem jest wprowadzenie ponad 250 tysięcy samochodów elektrycznych na drogi Bawarii i Saksonii do roku 2020. Otwarcie pierwszej publicznej e-stacji w Zwickau ma wesprzeć stworzenie niezbędnej infrastruktury.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.