SamochodyElektryczne.org

W Wielkiej Brytanii Renault rozpoczyna sprzedaż aut z akumulatorami

W Wielkiej Brytanii można już nabywać samochody elektryczne Renault razem z akumulatorami, a nie tak jak dotychczas obligatoryjnie je wynajmując

Renault Zoe - zobacz całą galerię

Renault ogłosiło w Wielkiej Brytanii rozpoczęcie sprzedaży modeli Zoe i Renault Kangoo Z.E. wraz z akumulatorami (dotąd francuski producent oferował jedynie wariant, w którym akumulatory były osobno wynajmowane bez możliwości ich nabycia). Wynajem akumulatorów jako jedyna opcja przyniósł Renault sporo krytyki. Teraz klienci wreszcie będą mieli wybór. Oferta sprzedaży całych samochodów za jakiś czas najprawdopodobniej pojawi się także w Polsce, co sugerował polski importer (wcześniejszy wpis).

Ciekawostką jest, że firma Renault oferująca w przypadku wynajmu akumulatorów gwarancję pojemności na poziomie 75% (na zawsze dopóki opłacane są miesięczne raty), dla modelu sprzedaży przyjęła inne wartości. Pojemność akumulatorów będzie gwarantowana przez 5 lat lub 60 tys. mil (96,5 tys. km) do poziomu 70% dla Zoe oraz 66% dla Kangoo Z.E. Trudno ocenić na ile różnica wynika z innego profilu wykorzystania aut, a na ile z niższej trwałości akumulatorów AESC w stosunku do LG Chem.

Auta sprzedawane razem z akumulatorami będą oznaczone literką i, aby można je było odróżnić na rynku wtórnym - Zoe i oraz Kangoo Z.E. i.

W Wielkiej Brytanii do samochodów elektrycznych podatnicy dopłacają po 25% (do 5 tys. GBP) w przypadku aut osobowych oraz 20% (do 8 tys. GBP) w przypadku aut dostawczych. Po uwzględnieniu zachęt cena Zoe i zaczyna się od 18,443 GBP (około 97 tys. zł). Kangoo Z.E. i kosztuje 16,161 GBP (około 85 tys. zł).

Renault sprzedało w Wielkiej Brytanii około 2 tys. pojazdów elektrycznych i z pewnością interesujący będzie wpływ poszerzonej oferty na dalsze wyniki.

Warto odnotować, że Renault Twizy nie załapał się na literkę i, a zatem w grę wchodzi tylko dożywotni wynajem akumulatorów.

Źródła

  • [1] Renault newspress.co.uk

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.