SamochodyElektryczne.org

W Seulu rozpoczęły służbę elektryczne autobusy

21 grudnia Seoul Metropolitan Government (SMG) wprowadziła do służby pięć pełnowymiarowych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych opracowanych przez Hyundai Heavy Industries i Hankuk Fiber


21 grudnia Seoul Metropolitan Government (SMG) wprowadziła do służby pięć pełnowymiarowych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych opracowanych przez Hyundai Heavy Industries i Hankuk Fiber. Pojazdy kursują w centrum miasta wokół często odwiedzanej przez turystów góry Namsan. Jest to jedna z najbardziej wymagających tras autobusowych w Seulu. Wkrótce linia będzie obsługiwana wyłącznie przez autobusy elektryczne (łącznie 14 sztuk). Do końca marca 2011r. SMG planuje także zwiększenie liczby stacji ładowania z dwóch do czterech.

Południowokoreańskie autobusy mają długość 11 metrów, rozwijają prędkość 100 km/h (silnik o mocy maksymalnej 240 kW) oraz charakteryzują się zasięgiem około 83 km na jednym ładowaniu. Pakiet litowo-jonowych akumulatorów może zostać naładowany w mniej niż 30 minut (w źródle [2] podaje się zasięg 120 km i czas ładowania na poziomie 20 minut).

SMG planuje w ciągu najbliższych 10 lat zastąpić połowę z 7600 autobusów spalinowych jeżdżących w stolicy Korei Południowej elektrycznymi. Drugą połowę mają stanowić autobusy z napędem hybrydowym. Ponadto przewiduje się, że w 2020r. liczba pojazdów elektrycznych w Seulu przekroczy 120 tysięcy.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.