SamochodyElektryczne.org

W Polsce zarejestrowano łącznie 300 Tesli

W Polsce jeździ już 300 samochodów Tesli - głównie Modeli S, ale kilkudziesięciu entuzjastów Modelu X także się znalazło

Tesla Model S - zobacz całą galerię

Według stanu na 20-czerwca, liczba zarejestrowanych w Polsce samochodów Tesli wynosi 300 sztuk. Jako, że na koniec 2017r. Tesli w kraju było 242, można oszacować, że miesięcznie przybywa ich nieco ponad 10.

Nie są to duże liczby, ale biorąc pod uwagę brak chociażby jednego punktu sprzedaży oraz serwisu jest to wynik bardzo wysoki. Dla porównania liczba zarejestrowanych Nissanów Leaf (najpopularniejszy EV w Polsce) to 676, przy czym Leaf może liczyć na szeroką gamę salonów sprzedaży i serwisu.

Ponad 75% Tesli zarejestrowanych w Polsce to Modele S:

  1. Tesla Model S - 229
  2. Tesla Model X - 69
  3. Tesla Roadster - 2

W Polsce działają cztery stacje Superładowania Tesli (każda z czterema stanowiskami). Nie jest to dużo (cztery kolejne są planowane), ale i tak statystycznie więcej niż wynikałoby z liczby zarejestrowanych aut. Na świecie Tesla przeciętnie instaluję jedną nową stację na ponad 250 sprzedanych samochodów.

Najważniejszą rzeczą dla klientów w Polsce jest to, aby Tesla zdecydowała się otworzyć punkt serwisowy, ale do tego wypadałoby w kraju zarejestrować i używać więcej aut.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.