SamochodyElektryczne.org

W pierwszej połowie roku Nissan sprzedał w Polsce 172 auta elektryczne

Ogólna sprzedaż aut elektrycznych w Polsce podwoiła się. Nissan pochwalił się potrojeniem sprzedaży do poziomu 172 sztuk i przejęciem większości rynku

Nissan Leaf 2018 - zobacz całą galerię

Nissan pochwalił się trzykrotnym wzrostem sprzedaży samochodów elektrycznych w Polsce w pierwszej połowie roku, do poziomu 172 egzemplarzy (158 Leafów i 14 e-NV200). Duży wzrost w Polsce dokłada się do ogólnoeuropejskiego - w pierwszych sześciu miesięcy do klientów trafiło ponad 18.000 Leafów (wcześniejszy wpis).

Ciekawostką jest, że blisko 60% Leafów II sprzedanych w Polsce to dwie droższe wersje N-Connecta i Tekna (z czterech dostępnych) oraz że ponad 40% jest wyposażonych w asystenta jazdy ProPILOT.

Jako, że Nissan ma kilkaset zamówień na Leafa w Polsce (wcześniejszy wpis), w drugiej połowie trudno oczekiwać wyniku poniżej 300 sztuk.

Polski importer japońskiej marki podaje, że posiada blisko 60% udział w rynku EV w Polsce, co przekłada się na ogólną sprzedaż 280 sztuk. Warto odnotować także, że sprzedaż EV w Polsce podwoiła się, co oznacza że udział Nissana w segmencie EV rośnie.

Sprzedaż aut elektrycznych Nissana w Polsce
Okres 2016 2017 2018 (I połowa)
Nissan Leaf ≈25 239 158
Nissan e-NV200 ≈13 31 14
Nissan EV ≈38 270 172
Rynek EV w Polsce ≈178 ≈519 ≈280
Tabela 1: Sprzedaż aut elektrycznych Nissana w Polsce
* Wartości dla roku 2016 oraz dla rynku EV w Polsce obliczone na podstawie danych Nissana

Komunikat prasowy firmy Nissan [1]

Nissan LEAF liderem sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie

Od stycznia do czerwca ponad 18 000 klientów odebrało nowego bezemisyjnego Nissana LEAF. W Polsce, w pierwszej połowie roku, zarejestrowano 158 egzemplarzy modelu.

Nowy Nissan LEAF jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie w tym roku. Bezemisyjny pojazd zdobywa coraz więcej klientów w całym regionie, w tym również w Polsce.

Od stycznia do czerwca w naszym kraju zarejestrowano 172 elektrycznych Nissanów – 158 egzemplarzy modelu LEAF oraz 14 dostawczych e-NV200, co przekłada się na blisko 60% udział w segmencie i pozycję zdecydowanego lidera rynku. W porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku rejestracja elektrycznych Nissanów potroiła się. W tym samym czasie segment pojazdów zeroemisyjnych odnotował ponad dwukrotny wzrost.

„Rynek samochodów elektrycznych w Polsce zaczął nabierać tempa. Rosnąca świadomości klientów, w połączeniu z wprowadzoną w tym roku ustawą o elektromobilności spowodowały ogromny wzrost zainteresowania naszymi produktami. W głównej mierze sytuacja dotyczy firm oraz instytucji administracji państwowej, jednak liczba zapytań od klientów indywidualnych jest naprawdę imponująca. W rezultacie naszym aktualnym priorytetem jest sprostanie temu rosnącemu zapotrzebowaniu. Nie zapominamy jednak o działaniach w innych, kluczowych dla rozwoju elektromobilności w Polsce obszarach, takich jak rozbudowywanie infrastruktury stacji ładowania” – komentuje Robert Prusiński, Dyrektor oddziału Nissana w Polsce.

Równocześnie w pierwszej połowie 2018 roku na Starym Kontynencie zarejestrowano ponad 18 000 nowych Nissanów LEAF. Od rozpoczęcia sprzedaży modelu w październiku 2017 roku europejscy klienci zamówili już ponad 37 000 LEAF‑ów.

Najnowsza generacja pioniera segmentu samochodów elektrycznych przeznaczonych dla masowego odbiorcy oferuje imponujące przyspieszenie i przyjazne dla środowiska parametry w pełni elektrycznego zespołu napędowego, dynamiczną stylistykę nadwozia, a także zaawansowane systemy wspierające kierowcę. Większy akumulator o pojemności 40 kWh zapewnia 270 km zasięgu w cyklu mieszanym według nowego europejskiego standardu pomiaru emisji i zużycia energii WLTP.

Nissan Leaf zdobył już wiele nagród za najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i osiągi. Na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Nowym Jorku został uznany za „Światowy Zielony Samochód Roku 2018”, a w testach bezpieczeństwa zarówno europejskiego, jak i japońskiego programu oceny nowych samochodów (NCAP) otrzymał po pięć gwiazdek.

Nowy LEAF jest ikoną koncepcji Nissan Intelligent Mobility, czyli podejścia firmy do zmian w zakresie zasilania i prowadzenia pojazdów oraz ich integracji ze społeczeństwem. Zastosowano w nim wiele nowych i innowacyjnych technologii, takich jak systemy ProPILOT, ProPILOT Park i e‑Pedal, które zdobywają popularność wśród klientów. Aż 72% europejskich nabywców nowego LEAF‑a zdecydowało się na opcjonalny system jazdy wspierający kierowcę na autostradach i drogach szybkiego ruchu - ProPILOT. W Polsce ten wskaźnik przekroczył 40%. Jednocześnie dwie najwyższe wersja wyposażenia – N-Connecta oraz Tekna odpowiadają za blisko 60% ogółu rejestracji modelu w naszym kraju.

Duży popyt na nowego Nissana LEAF w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku wzmocnił jego status najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie. Liczba sprzedanych egzemplarzy od wprowadzenia pierwszej generacji modelu w 2010 roku przekroczyła już 340 000 w skali globalnej. Niedawno Nissan dostarczył stutysięcznego Nissana LEAF europejskiemu klientowi.

„Dynamika zainteresowania samochodami elektrycznymi rośnie” — powiedział Gareth Dunsmore, dyrektor ds. samochodów elektrycznych w Nissan Europe. „Nowy LEAF przeobraził wrażenia z prowadzenia samochodu. Dzięki takim technologiom, jak e‑Pedal, ograniczającego konieczność użycia pedału hamulca aż o 90%, coraz więcej klientów przekonuje się do zalet elektrycznej mobilności oferowanej przez Nissana”.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.