SamochodyElektryczne.org

W pierwszej połowie 2018r. BMW sprzedało ponad 60.000 aut EV/PHEV

BMW zwiększyło sprzedaż samochodów EV/PHEV o kilkadziesiąt procent, osiągając w czerwcu nowy rekord. Najszybszy wzrost odnotowano w Chinach, gdzie uruchomiono lokalny montaż PHEV

BMW i3s - zobacz całą galerię

Sprzedaż samochodów elektrycznych i hybrydowych z możliwością zewnętrznego ładowania (EV/PHEV) BMW Group (a dokładnie marek BMW i MINI) kontynuuje wzrosty z pierwszego kwartału (wcześniejszy wpis). W pierwszych sześciu miesiącach tego roku, do klientów trafiło 60.660 sztuk (wzrost o 42,5% rok do roku). Cel na rok 2018 to 140.000 i wydaje się, że jego osiągnięcie nie będzie stanowiło żadnego problemu. Aktualnie niemal co dwudzieste nowe auto BMW Group to EV/PHEV (średnia 4,9%).

Przy okazji wzrostów, w czerwcu ustanowiony został nowy rekord sprzedaży - 13.806 sztuk (wzrost o 47,6% rok do roku), co stanowiło 5,8% ogólnego wyniku BMW/MINI.

Na największych rynkach - np. w Norwegii, aż 3/4 sprzedaży BMW to EV/PHEV. Wyraźnie, bo aż 5-krotnie wzrosła także sprzedaż w Chinach (poziom 6.295 co prawda wciąż jest marginesem w porównaniu do chińskich gigantów, ale z biegiem czasu może uda się nieco nadgonić).

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.