SamochodyElektryczne.org

Volkswagen rozdzielił pomiędzy zakłady zadania produkcji EV na bazie MEB

Nowa generacja aut elektrycznych Volkswagena będzie produkowana w aż trzech zakładach w Niemczech. Kolejne trzy fabryki zajmą się produkcją części

Volkswagen I.D. BUZZ - zobacz całą galerię

Volkswagen zaprezentował w ostatnim czasie dwa modele koncepcyjne, bazujące na płycie systemowej Modular Electric Drive kit (MEB) - I.D. oraz I.D. BUZZ. Do komercjalizacji MEB niemiecka firma potrzebuje jeszcze ponad dwa lata, ale gdy już rozpocznie wdrożenie, na rynku oferować ma wiele modeli (także w ramach innych marek) z różnych segmentów rynku, jedno- i dwusilnikowych, z pokaźnymi pakietami akumulatorów.

Z opublikowanego planu wynika, że produkcja owych aut elektrycznych będzie odbywała się w trzech zakładach. Najpierw od 2019r. w Zwickau, a następnie także w Wolfsburgu i Emden. Poszczególnie zakłady będą produkowały różne modele EV.

Główne podzespoły na potrzeby produkcji będą dostarczane z trzech kolejnych zakładów. Zakład w Brunszwiku opracowywać i dostarczać ma pakiety akumulatorów (przy okazji kontynuować będzie wciąż produkcję pakietów dla poprzedniej generacji Modular Transverse Toolkit). Zakład w Kassel tradycyjnie opracowywać i dostarczać będzie kompletne napędy trakcyjne. Z kolei w Salzgitter produkowane będą części dla napędów trakcyjnych, a oprócz tego działalność poszerzy się o pilotażowy zakład ogniw o modułów litowo-jonowych.

Volkswagen I.D. Volkswagen I.D.
Volkswagen I.D. Volkswagen I.D.
Volkswagen I.D. BUZZ Volkswagen I.D. BUZZ

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.