SamochodyElektryczne.org

Uber zamierza skomercjalizować latające taksówki typu eVTOL

Uber jeszcze na dobre nie zdołał skomercjalizować elektrycznych taksówek, autonomicznych samochodów, a już pracuje nad latającymi elektrycznymi taksówkami eVTOL

Embraer X eVTOL Concept - zobacz całą galerię
Pipistrel eVTOL Concept Pipistrel eVTOL Concept

Już w 2020r. firma Uber planuje zademonstrować latającą, elektryczną taksówkę eVTOL (pionowego startu i lądowania), a komercjalizacje tego typu przewozów zaplanowano na rok 2023. Amerykańska firma wybrała już pierwsze miasta Dallas-Fort Worth/Frisco w Teksasie oraz Los Angeles w Kalifornii, gdzie klienci będą mogli ominąć korki poruszając się na przykład pomiędzy metropoliami. Samoloty/helikoptery będą mogły zabrać na pokład kilka osób i prawdopodobnie będą autonomiczne.

W ramach programu Uber Elevate, za prace nad tego typu eVTOL zabrało się kilku producentów, w tym Aurora Flight Sciences, Pipistrel Aircraft, Embraer i Bell Helicopter. Najlepsze konstrukcję będą mogły liczyć na zamówienia dla UberAIR.

Elektryczny eVTOL jest znacznie cichszy, tańszy, bezpieczniejszy i bardziej przyjazdy dla środowiska aniżeli konwencjonalne spalinowe helikoptery.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.