SamochodyElektryczne.org

Trzeci dealer Nissana w Polsce udostępnił szybką ładowarkę CHAdeMO

W Sosnowcu zainstalowana została szósta w Polsce, a trzecia u dealera Nissana, ogólnodostępna szybka ładowarka CHAdeMO

Nissan Leaf 2013 - zobacz całą galerię

Firma Japan Motors przy okazji otwarcia salonu sprzedaży Nissana w Sosnowcu przy ul. Stawowej 2, oddała do użytku drugą szybką ładowarkę CHAdeMO. Pierwsze urządzenie znajduje się przed salonem w Krakowie (wcześniejszy wpis). Łącznie trzech dealerów Nissana jest zatem przygotowanych do sprzedaży i serwisu modelu Leaf oraz posiada szybkie ładowarki firmy DBT o mocy 44 kW. Czas ładowania do 80% powinien wynosić około 30 minut.

Z udzielonych informacji wynika, że dostęp jest nadal całkowicie bezpłatny i możliwy 7 dni w tygodniu oraz 24-godziny na dobę. Japan Motors zapewnia, że korzystać mogą także posiadacze innych modeli kompatybilnych z CHAdeMO (niekoniecznie marki Nissan). Sama firma Japan Motors posiada zresztą salony sprzedaży Mitsubishi, czyli reglamentowanie dostępu byłoby działaniem na szkodę obu marek, starających się przecież o popularyzację CHAdeMO.

Niestety, jak to bywa w Polsce, polski importer ani dealerzy nie wydają się w ogóle zainteresowani informowaniem o budowie infrastruktury zarówno obecnych klientów jak i potencjalnych przyszłych. Szybka ładowarka w Sosnowcu działa już ponoć ponad miesiąc. Pokładowa nawigacja aut nie wyświetla pozycji nowych szybkich ładowarek (chyba, że ktoś takową odwiedzi i skorzysta), nie wskazuje ich mapa firmy DBT, ani nie informują o tym polscy przedstawiciele Nissana.

Łącznie w Polsce działa zatem 6 szybkich ładowarek CHAdeMO - 4 DBT i 2 ABB, oczywiście o ile w ramach szeroko rozumianej promocji rozwoju rynku aut elektrycznych w tajemnicy nie zainstalowano kolejnych.

Źródła

  • [1] Informacje udzielone bezpośrednio przez Japan Motors, listopad 2014

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

@kami2, highend
Japan Motors zaprzeczyło jakoby w Tychach była szybka ładowarka.
zapewne jest to błąd na stronie Nissana.....
no chyba, że Leaf będzie w każdym oddziale "Japan Motors" - ale to by było chyba zbyt piękne ;)
  • kami2

Na stronie Nissana w wyszukiwarce dealerów jest opcja samochody elektryczne ale po wybraniu jej na mapie nie ma salonu w Sosnowcu.Jest natomiast podany w Tychach.