SamochodyElektryczne.org

Trophée Andros Electrique 2012-2013: Isola 2000

W ubiegły weekend w miejscowości Isola we francuskich Alpach odbyła się pierwsza w tym roku i zarazem czwarta w tym sezonie runda serii Trophée Andros Electrique

Trophée Andros Electrique 2012-2013 - zobacz całą galerię

W ubiegły weekend w miejscowości Isola we francuskich Alpach odbyła się pierwsza w tym roku i zarazem czwarta w tym sezonie runda serii Trophée Andros Electrique. Podobnie jak w L'Alpe d'Huez (wcześniejszy wpis) pierwsze trzy miejsca w obu wyścigach rozdzieliły między siebie trzy osoby. Bieg numer jeden wygrał Franck Lagorce, za którym na metę dotarli Adrien Tambay i Christophe Ferrier. W drugim biegu kolejność na podium odwróciła się - zwyciężył Christophe Ferrier, drugie miejsce ponownie zajął Adrien Tambay, a trzeci linię mety przeciął Franck Lagorce.

Wymieniona trójka przewodzi stawce również w klasyfikacji generalnej. Na czele tabeli znajduje się Christophe Ferrier, mistrz z ubiegłego roku, z dorobkiem 271 punktów. Franck Lagorce zdobył jak dotąd 242 punkty, a Adrien Tambay 240.

Poniżej załączone zostały nagrania z obu wyścigów.

Trophée Andros Electrique 2012-2013 Trophée Andros Electrique 2012-2013

1e finale Electrique - ISOLA 2013 przez TropheeAndros

2e finale électrique - ISOLA 2013 przez TropheeAndros

Organizatorzy serii przygotowali również interesujące porównanie osiągów samochodów elektrycznych Andros Car 04 i spalinowych odpowiedników. Jak dowiedziono na przykładzie jednego z przejazdów Adriena Tambaya, AC4 już dziś może nie tylko konkurować, ale nawet uzyskiwać lepsze czasy jednego okrążenia niż auta spalinowe ścigające się w osobnej klasie. Należy przy tym pamiętać, że pojazdy elektryczne mają znacznie większy potencjał rozwojowy i w niedalekiej przyszłości powinny zdeklasować spalinowe odpowiedniki.