SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Toyota i Panasonic rozważają połączenie sił w dziedzinie akumulatorów pryzmatycznych

Toyota i Panasonic prowadzą rozmowy na temat współpracy w dziedzinie akumulatorów pryzmatycznych - może to być początek wielkiego sojuszu

Akumulatory litowo-jonowe firmy Panasonic - zobacz całą galerię

Toyota i Panasonic poinformowały o rozpoczęciu konsultacji w sprawie możliwości utworzenia wspólnego biznesu w dziedzinie pryzmatycznych akumulatorów litowo-jonowych. Wydaje się, że japońskie firmy rozważają, czy i na ile opłacalna będzie strategiczna współpraca łącząca opracowywanie oraz produkcję na niespotykaną dotąd skalę. Nowe akumulatory miałyby charakteryzować się najlepszymi parametrami i cenami.

Toyota zaopatruje się w akumulatory Panasonic od 1996r., gdy spółka joint venture Panasonic EV Energy Co dostarczała ogniwa NiMH dla hybryd. Od 2011r. spółka (pod nową nazwą Prime Earth EV Energy) dostarcza także ogniwa litowo-jonowe, co oznacza że zapowiadana współpraca ani pod względem biznesowym, ani pod względem typu ogniw nie wnosi niczego nowego. Zastanawiające jest zatem o co dokładnie chodzi?

Toyota do 2030r. zamierza sprzedawać kilka milionów aut zelektryfikowanych rocznie (hybryd, hybryd z możliwością zewnętrznego ładowania i elektrycznych). Można zatem domniemywać, że szykowany jest nowy wehikuł biznesowy na ogromną skalę, wymagający wielomiliardowych inwestycji. Toyota mogła dojść do wniosku, że aby konkurować na rynku za 10 lub 15 lat będzie potrzebować strategicznego partnera i własnych gigafactory (podobnie jak Tesla Gigafactory). Do współpracy potencjalnie mogłyby zostać zaproszone także inne japońskie firmy.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.