SamochodyElektryczne.org

TM4 wprowadza nowe silniki trakcyjne serii SUMO MD

TM4 ogłasza znalezienie sposobu na poprawę osiągów swoich silników trakcyjnych o zewnętrznym wirniku, przy jednoczesnym zmniejszeniu użycia metali ziem rzadkich

Kanadyjska firma TM4 zapowiedziała trzy nowe silniki trakcyjne serii SUMO MD, o znacznie poprawionych osiągach. Maszyny charakteryzują się ponoć o 45% większym maksymalnym momentem obrotowym i nieco wyższą prędkością obrotową, przy zachowaniu tego samego rozmiaru, masy i mocy. Jednocześnie o 25% zmniejszono ilość drogich magnesów z metali ziem rzadkich.

TM4 tłumaczy, że w celu poprawy osiągów zastąpiono część magnesów trwałych na powierzchni wirnika materiałem magnetycznie miękkim, aby zagospodarować moment reluktancyjny.

Moc silników wynosi 150 kW (ciągła) i 250 kW (chwilowa), podczas gdy moment obrotowy w zależności od modelu wynosi od 2200 do 3000 Nm. Wysoki moment obrotowy sprawia, że maszyny nadają się do bezpośredniego napędu pojazdów, bez użycia skrzyni biegów/stałej przekładni. Wysoki moment obrotowy i niskie prędkości obrotowe nieodłącznie wiążą się jednak z wysoką masą - 228 kg.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.