SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Thunder Power Sedan i Race na wystawie Frankfurt Motor Show 2015

Nieznana dotąd w branży motoryzacyjnej firma Thunder Power prezentuje we Frankfurcie auto elektryczne, które ma mieć zasięg nawet 650 km oraz wyścigową wersję Race

Thunder Power Sedan - zobacz całą galerię

Tajwańska firma Thunder Power, związana z elektronarzędziami, zaskoczyła świat prezentacją na targach we Frankfurcie koncepcyjnego modelu Thunder Power Sedan. Pomijając dyskusyjny wygląd, obiecywane parametry są porównywalne z Teslą Model S.

Thunder Power zapewnia, że w 2017r. uruchomi sprzedaż wersji produkcyjnej w Europie, a w 2018r. także w Chinach (gdzie odbywać ma się produkcja), po czym wprowadzi auto w Stanach zjednoczonych. Produkcja w pierwszym roku miałaby sięgnąć 10 tys., a docelowo wynosić 100 tys. sztuk rocznie. Prezentowany model koncepcyjny na dzień dzisiejszy jest jednak daleki od wersji produkcyjnej i to od determinacji oraz zasobności portfela inwestorów, będzie zależało, czy Thunder Power będzie w jakimś sensie odpowiednikiem chińskiej Tesli.

Akumulatory, napęd, ładowanie

Auto ma być wyposażone w pakiet akumulatorów litowo-jonowych, gromadzący aż 125 kWh energii, dzięki czemu zasięg wynosić ma nawet 650 km. Podobnie jak Tesla, Thunder Power planuje użyć ogniw cylindrycznych. Sam pakiet ma też stanowić integralną część podwozia.

W zakresie napędu do wyboru będą dwie moce silnika, napędzającego tylną oś - 230 lub 320 kW. W tym drugim przypadku podawana jest prędkość maksymalna 250 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5 s.

Skąpe informacje na temat ładowania sprawiają wrażenie, jakoby Thunder Power zamierzała podążać śladem Tesli. Ładowarka pokładowa ma być w stanie uzupełnić energię w 6 godzin, co w zestawieniu z energią 125 kW, pasuje do trójfazowej ładowarki o mocy 22 kW (poprzez złącze Typ 2). Komunikat prasowy wspomina też możliwość szybkiego ładowania w 30 minut, aby uzupełnić energię na kolejnych 300 z 650 km. Siłą rzeczy oznacza to konieczność użycia szybkiej ładowarki o mocy rzędu 120 kW. W modelu koncepcyjnym nie pokazano portu ładowania CCS Combo 2, więc kwestia standardu pozostaje otwarta, lub być może Thunder Power chce wzorem Tesli moc 120 kW przesyłać przez złącze Typ 2.

Thunder Power Sedan Thunder Power Sedan
Thunder Power Sedan Thunder Power Sedan
Thunder Power Sedan Thunder Power Sedan

Wnętrze

Wnętrze wygląda interesująco, aczkolwiek sporo elementów sprawia wrażenie koncepcyjnych, a nie nadających się do seryjnej produkcji.

Thunder Power Sedan Thunder Power Sedan
Thunder Power Sedan Thunder Power Sedan
Thunder Power Sedan Thunder Power Sedan

Thunder Power Race

Ciekawostką jest, że na wystawie pokazano również wersję wyścigową Thunder Power Race, która ma posiadać napęd 4x4. Bliższe informacje pozostają nieznane.

Thunder Power Race Thunder Power Race
Thunder Power Race Thunder Power Race
Thunder Power Race Thunder Power Race

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.