SamochodyElektryczne.org

Tesla wyprodukowała 5.000 Modeli 3 w tydzień (plus 2.000 Modeli S/X)

Produkcja samochodów Tesla Model 3 osiągnęła zapowiadany poziom 5.000 sztuk tygodniowo. Razem z Modelami S/X firma wyprodukowała około 7.000 aut w 7 dni

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

Tesla osiągnęła poziom produkcji 5.000 Modeli 3 tygodniowo (7.000 razem z Modelami S/Modelami X). Wynik 5.000 ponoć udało osiągnąć się 1 lipca nad ranem (czyli zaledwie kilka godzin po terminie drugiego kwartału).

Tesla aktualnie pracuje na trzy zmiany i wydaje się dociskać pracowników do maksimum, szukając też różnych improwizowanych sposobów radzenia sobie z produkcją (rozstawienie dodatkowego namiotu do równoległego montażu części aut). Linie produkcyjne są także co pewien czas modyfikowane, aby zwiększyć wydajność. W lipcu oczekuje się osiągnięcia 6.000 Modeli 3 tygodniowo. Niewykluczone, że zakład będzie miał także jakąś przerwę na instajacę nowego sprzętu.

Łącznie Tesla wyprodukowała już ponad 40.000 Modeli 3. Jeśli tempo produkcji się utrzyma, w lipcu z fabryki wyjedzie kolejnych 20.000 i będzie to najwyższy wyniki dla jakiegokolwiek auta elektrycznego w historii.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.