SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Tesla wycofała z oferty Modele S i Modele X w wersji P90D

Gama modeli Tesli zmniejszyła się o wersje P90D i aktualnie obejmuje S (60, 60D, 75, 75D, 90D i P100DL) oraz X (75D 90D i P100DL)

Tesla Model S - zobacz całą galerię

Tesla ostatnimi czasy stara się intensywnie zmniejszać gamę wersji Modeli S i Modeli X, co z pewnością uprości produkcję, umożliwiając osiąganie wyższej liczby wyprodukowanych egzemplarzy niższym kosztem. Z drugiej strony mniejszy wybór nieco komplikuje zakup i powoduje większe zróżnicowanie - aktualnie pomiędzy wersjami 90D i P100DL znajduje się przepaść cenowa około 45 tys. USD w przypadku S i 40 tys. USD w przypadku X.

Zwiększenie zasięgu przy zakupie P100DL (w stosunku do 90D) jest niewielkie w porównaniu do zwiększenia ceny o kilkadziesiąt procent, co oznacza że w głównej mierze płaci się za lepsze przyspieszenie.

Źródła

Komentarze (1)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

tak ale wersja P i tak jest dla bogatych, prawdopodobnie od wprowadzenia wersji 100 nikt nie kupowal p90dl więc ją zlikwidowali, ciekawi mnie tez zmniejszenie palety kolorów. z kwestią upraszczania nie do konca się zgodze, do Xa dodali nowe składane fotele 2giego rzedu (tylko w wersji 5cio osobowej której jeszcze nikt na oczy nie widzial), oraz nowy typ dachu. choc akurat podobno dach upraszcza sposob montazu samochodu.