SamochodyElektryczne.org

Tesla wstrzymała produkcję Modelu 3 na 4-5 dni

W tym tygodniu Tesli Model 3 się nie produkuje. Kalifornijski producent zarządził 4-5 dni przerwy, aby dostosować linię produkcyjną do wyższego tempa

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

Tempo produkcji samochodów Tesla Model 3 jest bacznie obserwowane. W tym tygodniu zakład Tesla Factory we Fremont ma 4-5 dniową przerwę na linii montażowej Modelu 3. Czas ma zostać spożytkowany na dokonanie zmian na linii produkcyjnej, możliwe że instalację nowego sprzętu, aby tempo produkcji mogło wzrosnąć.

Linia montażowa miała ostatnio przerwę w lutym (wcześniejszy wpis), po czym okazało się, że w pierwszym kwartale wyprodukowano blisko 10.000 Modeli 3 (wcześniejszy wpis), osiągając maksymalnie ponad 2 tys. sztuk na tydzień pod koniec okresu. Żeby osiągnąć znacznie wyższe poziomy, w zakładzie sporo czasu spędza Elon Musk (wcześniejszy wpis). Cel dla I kw. wynosił 2.500 tygodniowo a dla II kw. 5.000 tygodniowo, chociaż pierwotnie tyle powinno być produkowanych pod koniec 2017r.

Tempo produkcji Modelu 3 jest istotne z uwagi na sytuację finansową spółki - tylko duża sprzedaż jest w stanie sprawić, że Tesla przestanie przynosić straty netto. Po drugie, na auta czeka kilkaset tysięcy klientów, którzy złożyli rezerwacje.

Źródła

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

@Hiroshima
Dziękuję. Tysiące zostały "zjedzone". ;)
Tylko kilkuset klientów czeka? Kiepsko :)