SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Tesla przygotowuje zakład Tesla Factory do produkcji Modelu 3

Pierwsze Tesle Model 3 mają trafić do klientów najwcześniej pod koniec roku. Montaż testowych prototypów ma ruszyć 20 lutego

Tesla Model 3 - zobacz całą galerię

Tesla w tym miesiącu dokona tygodniowej przerwy produkcji Modeli S i Model X w swoim kalifornijskim zakładzie, aby przygotować się do przyszłej produkcji Modelu 3. Będzie to prawdopodobnie dopiero pierwsza z wielu przymiarek. Przestój produkcji S/X ma być nadrobiony w inne dni.

Co ciekawe, już 20 lutego ruszyć ma niewielka pilotażowa/testowa produkcja Modelu 3. Byłoby to dosyć interesujące zagranie, szczególnie w obliczu prezentacji sprawozdania finansowego za 2016r. 22 lutego i konferencji dla udziałowców. Nie da się ukryć, że Tesla zawsze dobrze radziła sobie z podgrzewaniem atmosfery.

Źródła

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • Jan

Rozmiarowo to nie ma co porównywać do Mazdy 3 ale raczej do Mazdy 6. Z tego co kojarzę to raczej Tesla celuje w segment premium więc należałoby porównywać z Audi A4, BMW 3, itd. Niestety nie ma jeszcze specyfikacji co miałoby się znaleźć w wersji podstawowej ale jeśli najniższa wersja ma mieć poniżej 6s do setki to trzeba już porównywać z Audi A4 2.0TFSI z automatem a to daje cenę bazową ponad 170tys. Jeśli będzie podobnie jak w przypadku modelu S czyli stosunkowo bogate wyposażenie w wersji bazowej to może się okazać, że żeby doposażyć np. Audi A4 do tego samego poziomu co Tesla, trzeba będzie wydać więcej kasy na standardowego spalinowca.
kolego Adam zapomniałeś o takim "drobnym" szczególe jak fakt, że Mazda 3 nie jest elektryczna, a czas oczekiwania na to konkretnie auto to jest NIC. A sam jezdzisz pewnie spalinowcem i zazdrościsz;)
  • Adam

Cena jedynie 35k $ (choc zakladana srednia kwota po uposazeniu to raczej 42 k wg Muska), a i drobny szczegol, modele 3 nie beda mialy ladownia za darmo (jak do tej pory modele S i X kosztujace 70-100k)

ps. tesla 3 jest niemal klonem mazdy 3 (design), ktora kosztuje polowe tego co tesla (smieszne sa porownania tesli, ktora aby pokazac, ze jest porownywalna cenowo bieze np. bmw 7 do porownania).

Ponadto drobny szczegol, czas oczekiwania na samochod ~ 2lata (jak sie wyrobia z produkcja, ktora ma sie magicznie zwiekszyc 10 krotnie w ciagu 2 lat).
Coz zabawka dla bogatych i tyle.