SamochodyElektryczne.org

Zapraszamy na Zlot EV Żyrardów 2018

Tesla porzuca opcję Modelu X 60D po zaledwie kilku miesiącach

Tesla zlikwidowała opcję Modelu X 60D, przez co najtańszą wersją staje się 75D o około 10 tys. USD droższa

Tesla Model X - zobacz całą galerię

Podstawowa, najtańsza wersja Tesli Model X niezbyt długo gościła w ofercie kalifornijskiego producenta. Wprowadzona latem (wcześniejszy wpis) zniknęła już jesienią.

Tesla nieustannie dokonuje korekt oferty i wyposażenia aut, ostatnimi czasy podporządkowanych maksymalizacji wydajności produkcji. Eliminowane są najmniej popularne kolory, a niektóre wyposażenie opcjonalne (jak pneumatyczne zawieszenie w Modelach X) staje się standardem. Cięcia dotknęły także wersję 60D, która w istocie była wersją 75D z pakietem akumulatorów ograniczonym do 60 kWh (ale z możliwością odpłatnego rozszerzenia do 75 kWh).

Swoją drogą ciekawe jest, czy Tesla pozbyła się 60D bardziej z uwagi na uproszczenie na linii produkcyjnej, czy bardziej z przyczyn ekonomicznych (niższe przychody z 60D mimo tego samego kosztu).

Źródła

Komentarze (3)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

Pewnie większość decydujących się na i tak drogiego Model X rzadko bierze pod uwagę opcję 60kwh. Model S będzie pewnie utrzymany do momentu wejścia Model 3 - tak chcą przyciągnąc ludzi którzy są już na liście oczekujących, a może jednak skuszą się na trochę większego sedana z podobnej pojemności baterią za trochę większą kasę
do tego znikneły 2 kolory w tym podstawowy biały, i podrożała opcja dodatkowych foteli w bagazniku dla Ski
no właśnie ciekawe dlaczego, S mozna kupic 60 a X nie?