SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Tesla Motors przejmuje Grohmann Engineering

Tesla Motors ogłosiła zamiar przejęcia niemieckiej firmy Grohmann Engineering, aby przy jej pomocy zaprojektować i zbudować wysoce zautomatyzowane zakłady produkcyjne

Tesla Motors poinformowała o utworzeniu w Niemczech działu Tesla Advanced Automation Germany, który będzie zajmował się opracowywaniem rozwiązań produkcyjnych, wykorzystujących głównie roboty. Dla Tesli - bardzo słusznie zresztą - najważniejszym celem jest zaprojektowanie wydajnych linii produkcyjnych, ponieważ tylko one gwarantują sukces w dłuższej perspektywie. Samo opracowanie samochodów jest mniej istotne, czego zupełnie nie rozumie wielu śmiałków próbujących wdrażać nowe produkty na rynek.

Cel produkcyjny Tesli na rok 2018 to aż pół miliona samochodów elektrycznych (nie licząc własnej produkcji akumulatorów).

Aby Tesla była w stanie zbudować nowoczesne, wysoce zautomatyzowane zakłady produkcyjne, zarząd postanowił przejąć w całości niemiecką firmę Grohmann Engineering (i zmienić jej nazwę na Tesla Grohmann Automation), zatrudniającą około 700 osób. Umowa czeka na zatwierdzenie regulatorów rynku. W ciągu dwóch lat w Niemczech planowane jest zatrudnienie ponad 1000 dodatkowych techników/inżynierów.

Według nieoficjalnych informacji, w niedalekiej przyszłości w Europie ma powstać zakład Gigafactory 2 produkujący zarówno akumulatory jak i samochody elektryczne.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.