SamochodyElektryczne.org

Toyota zacznie produkcję aut elektrycznych w przyszłym roku!

Toyota zacznie produkcję aut elektrycznych w przyszłym roku!

Toyota FT-EVToyota FT-EV
Najważniejszą wiadomością dzisiejszego dnia wydaje się być informacja o tym, że Toyota rozpocznie produkcję małego samochodu elektrycznego w przyszłym roku. Pojazd, którego prototyp (FT-EV) zadebiutował w styczniu, będzie bazował na modelu iQ. Szef inżynierów pracujących nad iQ, Hiroki Nakajima, powiedział że elektryczna Toyota będzie napędzana przez silniki montowane w kołach, a zasięg wyniesie 150 km (akumulatory litowo-jonowe).

Pokazanie prototypu FT-EV było niemałym zaskoczeniem w styczniu. Toyota w żaden sposób nie potwierdzała możliwości produkcji aut elektrycznych (chociaż pojawiały się plotki mówiące o roku 2012). Niejednokrotnie przedstawiciele Toyoty dawali również do zrozumienia, że auta elektryczne nie są jeszcze gotowe (link 1, link 2). Tymczasem okazuje się, że Toyota nie ucieknie od elektryfikacji, będzie produkować auta elektryczne, stacje do ładowania pojazdów oraz zwiększać liczbę modeli hybrydowych.

Kto spośród sceptyków będzie następny? Zobaczymy.

Komentarze (2)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

Oczywiście. Oni mają taką strategię.
  • B

Toyota ostatnio sprzedaje dość dużo hybryd. Ogłoszenie planów produkcyjnych dla EV mogło by tą sprzedać zmniejszyć. Nie ma sensu robić samemu sobie konkurencji. Poczekają jeszcze trochę najpierw testując grunt takim małym autem jak iQ. Z całą pewnością, pomimo buńczucznych zapowiedzi na temat FCEV i rzekomej niepraktyczności "aut z wtyczką", Toyota pracuje nad EV.