SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Produkcja SAM w Polsce rusza!

Produkcja SAM w Polsce rusza!

SAMSAM
Trójkołowy pojazd elektryczny SAM rozwijający prędkość 85 km/h i posiadający zasięg 50-70 km miał być produkowany już kilka lat temu przez firmę Cree. Niestety projekt upadł.

SAM jednak niezbyt długo musiał czekać na swoją kolej. Pojazd został wskrzeszony i ulepszony przez znajdującą się w Polsce firmę Impact Automotive Technologies, która zastosowała w SAMie między innymi nowoczesne, lekkie akumulatory litowo-polimerowe oraz wprowadziła wiele innych zmian.

Produkcja elektrycznych trójkołowców ma sięgnąć 500 sztuk we wrześniu tego roku. W przyszłym roku planowane jest wyprodukowanie 5000 sztuk. SAM kosztować będzie ponad 20 000 zł. Niestety na stronie producenta trudno doszukać się nowej specyfikacji pojazdu.

Komentarze (4)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

Tak jak na motocyklu, dwie osoby mogą siedzieć w środku - jedna za drugą. Albo wrzucić tam zakupy. ;)
  • Losten

Żonie kupie niech pomyka do pracy... rozumiem że 1 osobowy?
  • RaveN

Szczególnie, że potrzebuje 5 kWh na 100 km, czyli po dzisiejszych cenach 0,35 zł * 5 = 1,75 zł za 100 km. A samochód 6 litrów * 4,80 zł = 28,80 zł.

1,75 zł vs 28,80 zł - to samo mówi za siebie. Taki niby śmieszny pojazd, ale potrafi zaskoczyć. Można dojechać do pracy spokojnie kilka, kilkanaście km i jedzie się za darmo prawie np 60 km/h albo nawet 80 km/h.

Tylko kwestia upowszechnienia się takich pojazdów i myślę, że zdobędą one spory rynek.
  • Losten

Za 20 klocków to juz spoko można kupić taki pracozakupo pojazd