SamochodyElektryczne.org

Pininfarina B0 wejdzie do produkcji w przyszłym roku!

Pininfarina B0 wejdzie do produkcji w przyszłym roku!

Pininfarina B0Pininfarina B0
Na targach motoryzacyjnych w Genewie ponownie zaprezentowano samochód elektryczny Pininfarina B0. Jednocześnie Pininfarina i francuska Grupa Bolloré ogłosiły, że zaczęły przyjmować zamówienia na B0. Auto trafi do limitowanej produkcji w 2010r. w ramach, której ma powstać 10 000 sztuk. W kolejnych latach planowane jest zwiększenie produkcji do 20 000 sztuk w 2011r. i 30 000 sztuk w 2012r.

Pininfarina B0 będzie produkowany w zakładzie Pininfariny w Turynie we Włoszech. Planowane są również dwa dodatkowe miejsca, w których w przyszłości odbywać się będzie produkcja - Quimper we Francji oraz Montreal w Kanadzie.

Auta będzie można wylizingować za 330 euro miesięcznie w sześciu krajach Europy (Francji, Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Szwajcarii), a w przyszłości B0 trafi też do USA i do pewnych krajów azjatyckich.

Istnieje możliwość, że Pininfarina oraz Grupa Bolloré otworzą zakład produkcyjny akumulatorów dla samochodów elektrycznych w Boliwii, bowiem to z tego kraju Grupa Bolloré ma zamiar importować lit. Prezydent Boliwii, Evo Morales zaznaczył jednak, że jest skłonny udostępnić największe na świecie zasoby litu, o ile w jego kraju umiejscowiona zostanie produkcja akumulatorów. Litem z Boliwii są zainteresowane także inne firmy planujące produkcję samochodów elektrycznych, np. Mitsubishi.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.