SamochodyElektryczne.org

R-EVC :: Kabel EVSE Typ 2 - 3f, 22 kW, z regulacją prądu (10 A, 13 A, 16 A, 23 A, 32 A)

Ener1 i Think zelektryfikują japońską pocztę?

Ener1 i Think zelektryfikują japońską pocztę?

akumulator EnerDelakumulator EnerDel
Japońska poczta nosi się z zamiarem elektryfikacji swojej floty około 22 tys. pojazdów. Na początek (za sprawą rządowego wsparcia) firma ma zamiar przerobić na elektryczne 25% samochodów dostawczych z silnikami spalinowymi. Jednym z partnerów japońskiej poczty, który ma zająć się przeróbką pojazdów została japońską firma Zero Sports.

Co ciekawe, Zero Sports planuje wykorzystać napęd elektryczny dostarczony przez firmy Think Global (producenta samochodu elektrycznego Think City) oraz Ener1 (spółkę matkę producenta akumulatorów litowo-jonowych EnerDel). Obecnie w ramach testów jeżdżą już dwa pierwsze prototypy.

Ener1 współpracuje również z firmą z branży elektroenergetycznej Kyushu Electric Power (KEPCO), z którą opracowuje system szybkiego ładowania akumulatorów.

Nowe zamówienia dla amerykańskiego producenta akumulatorów litowo-jonowych EnerDel są z pewnością bardzo ważne. Firma obecnie ma podpisane umowy na dostawy pakietów dla samochodu elektrycznego Think City, hybrydowego Fisker Karma oraz buduje pakiety dla różnych prototypów (np. hybrydowego Volvo V70 PHEV). Niestety EnerDel wciąż nie ma klienta w postaci dużego producenta samochodów, a to ponoć jedyna amerykańska firma, która posiada duże moce produkcyjne. Jedno ze źródeł podaje, że EnerDel przeznaczyło od 2005r. 67 mln USD na badania, przynosząc w tym czasie aż 150 mln USD strat. Prawdopodobnie jednak o przyszłość EnerDel w dłuższej perspektywie nie trzeba się martwić.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.