SamochodyElektryczne.org

Boliwia stanie się światowym eksporterem litu?

Boliwia stanie się światowym eksporterem litu?

BoliwiaBoliwia
Jak wiadomo, na drodze do upowszechnienia się samochodów elektrycznych na świecie od zawsze stały parametry i ceny akumulatorów. Ostatnimi czasy widać wyraźny rozwój w tej dziedzinie i nie jest już niczym dziwnym, że akumulatory stają się coraz lżejsze i coraz szybciej można je naładować (nawet w kilka minut). Chociaż różne firmy produkują różnego rodzaju akumulatory to większość nowych produktów posiada wspólny materiał - lit. Najlżejszy metal.

Lit występuje w skałach w górnych warstwach Ziemi oraz w wodzie morskiej. Jak się okazuję około połowa światowego zasobu litu znajduje się w Ameryce Południowej, w dużej mierze w Boliwii - najbiedniejszym kraju tego regionu.

Okazuje się, że szczęście uśmiechnęło się do tego zapomnianego kraju. Kto wie, czy ze względu na duże zasoby litu nie stanie się on w przyszłości bogatym państwem, podobnie jak było to w przypadku eksporterów ropy naftowej. Rząd Boliwii już zapowiedział inwestycje 6 milionów USD, aby zbadać w jaki sposób najlepiej będzie ten cenny metal wydobyć.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.