SamochodyElektryczne.org

smart przemianował EV na EQ fortwo i EQ forfour

smart poinformował, że w ramach powstającej submarki EQ będzie nazywać swoje samochody elektryczne EQ fortwo i EQ forfour. Wkrótce auta będą dostępne z ładowarkami pokładowymi o mocy 22 kW

smart EQ fortwo - zobacz całą galerię

smart na targach w Genewie ogłosił zmianę nazwy swoich samochodów elektrycznych smart fortwo electric drive i smart forfour electric drive na smart EQ fortwo i smart EQ forfour. Tym samym będą to pierwsze EV pod nową submarką EQ.

Na wystawie w Genewie nowe smarty były prezentowane w specjalnej edycji nightsky.

Ceny smarta EQ fortwo w Niemczech wyniosą 28.255 EUR (w przeliczeniu około 119.500 zł), a smarta EQ fortwo cabrio 31.515 EUR (w przeliczeniu około 133.300 zł). Ceny smarta EQ forfour nie zostały podane.

smart EQ fortwo (edycja nightsky) smart EQ fortwo (edycja nightsky)
smart EQ fortwo cabrio (edycja nightsky) smart EQ fortwo cabrio (edycja nightsky)
smart EQ forfour (edycja nightsky) smart EQ forfour (edycja nightsky)

Postępująca elektryfikacja

Od 2017r. w USA i Kanadzie, a także w Norwegii, smart sprzedaje już wyłącznie elektryczne wersje swoich aut. Od 2020r. podobnie stać ma się w Niemczech i krajach Europy Zachodniej, a z biegiem lat także w innych regionach. Wersje spalinowe w pewnym momencie w ogóle zostaną wycofane.

W ostatnich miesiącach elektryczny smart fortwo był najlepiej sprzedającym się EV w Niemczech, gdzie w cztery miesiąc sprzedano ponad 3.000 sztuk (i setki elektrycznych forfour).

Opcjonalna ładowarka trójfazowa 22 kW

Dotąd czwarta generacja elektrycznego smarta była sprzedawana z ładowarkami pokładowymi o mocy 4,6 kW (jednofazowymi). Od maja, za dopłatą będzie można zamówić wersję z ładowarką trójfazową o mocy 22 kW, która skróci czas uzupełniania energii z około 3,5-godziny do 40-minut (od 10 do 80% pojemności pakietu 17,6 kWh). Cena opcji w Niemczech to 840 EUR z 19% VAT (w przeliczeniu około 3.550 zł).

Przed laty, trzecia generacja smarta fortwo ED była już dostępna z opcjonalną ładowarką trójfazową 22 kW firmy Brusa, ale po wprowadzeniu czwartej generacji o szybkim ładowaniu nie było mowy.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.