SamochodyElektryczne.org

Skumulowana liczba zamówień Nissana Leafa II w Europie przekroczyła 35.000

Nissan Leaf II cieszy się w Europie bardzo dużym zainteresowaniem - zamówienia jak dotąd złożyło ponad 35.000 osób, a nowe napływają szybciej niż auta są produkowane

Nissan Leaf 2018 - zobacz całą galerię

Nissan pochwalił się, że liczba zamówień na nowego Leafa w Europie (od rozpoczęcia przyjmowania zamówień jesienią) przekroczyła 35.000. Z tego od lutego do końca kwietnia dostarczono jedynie około 12.000, a zatem na wyprodukowanie/dostarczenie czeka ponad 23.000 aut.

Jak na razie wydaje się, że liczba zamówień na Leafa II w Europie rośnie o średnio nawet ponad 5.000 miesięcznie i przekracza możliwości produkcyjne firmy. Możemy się domyślać, że montaż Leafa II w Sunderland (na tej samej linii co spalinowe odpowiedniki) nie jest ograniczeniem (szczególnie w obliczu kurczącego się ostatnio rynku nowych aut w UK), ale zdolności produkcji akumulatorów takim ograniczeniem mogą już być (jest to zresztą powszechny problem w branży EV).

Popyt zdecydowanie powyżej podaży jest też naturalnym czynnikiem wpływającym na wcześniejsze zwiększenie cen (wcześniejszy wpis).

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.