SamochodyElektryczne.org

Silesian Greenpower ponownie wygrywa zawody Greenpower Corporate Challenge

Polski zespół Silesian Greenpower po raz drugi z rzędu zwyciężył w wyścigu pojazdów elektrycznych Greenpower Corporate Challenge w Wielkiej Brytanii

Silesian Greenpower Team 2013 - zobacz całą galerię

W minioną niedzielę, studencki zespół Silesian Greenpower założony na Politechnice Śląskiej jako projekt trzech wydziałów - Automatyki Elektroniki i Informatyki, Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Mechanicznego Technologicznego, podobnie jak w ubiegłym roku (wcześniejszy wpis) zwyciężył w zawodach Greenpower Corporate Challenge. Tym razem wyścig elektrycznych bolidów miał miejsce na torze Goodwood w Wielkiej Brytanii.

Z komunikatu prasowego wynika, że w finałowym etapie zmagań Greenpower Corporate Challenge brało udział 8 drużyn. Celem zawodów tradycyjnie było pokonanie jak najdłuższego dystansu w ciągu 1,5 godziny. Najnowszy pojazd Silesian Greenpower SG2013 (Shark) zdołał w czasie 1 godziny, 33 minut i 43 sekund przejechać 17 okrążeń - najwięcej w swojej klasie.

Podobnie jak w ubiegłym roku wyścig odbywał się w niesprzyjających warunkach pogodowych, co biorąc pod uwagę dwa ostatnie zwycięstwa, wydaje się służyć polskiej drużynie.

Silesian Greenpower SG2013 (Shark) Silesian Greenpower SG2013 (Shark)
Silesian Greenpower SG2013 (Shark) Silesian Greenpower SG2013 (Shark)
Silesian Greenpower SG2013 (Shark) Silesian Greenpower SG2013 (Shark)
Silesian Greenpower SG2013 (Shark) Silesian Greenpower SG2013 (Shark)
Kierowcy Silesian Greenpower SG2013 (Shark) Kierowcy Silesian Greenpower SG2013 (Shark)
Zespół Silesian Greenpower zwycięzcą Greenpower Corporate Challenge 2013 Zespół Silesian Greenpower zwycięzcą Greenpower Corporate Challenge 2013

Komunikat prasowy zespołu Silesian Greenpower [1]

Wielka Wygrana Bolidu SG2013

W niedzielę 13.10.2013 na legendarnym torze Goodwood w Wielkiej Brytanii odbył się Finał The Greenpower Corporate Challenge 2013. Wyścig zaczął się o 10:30 czasu lokalnego i trwał półtorej godziny. W finale wystartowało osiem bolidów. Pomimo bardzo ciężkich warunków pogodowych, wszystko poszło zgodnie z planem - przybyliśmy, wystartowaliśmy i zwyciężyliśmy!

Nasz nowy bolid SG2013 (Shark) pokonał najdłuższy dystans: 17 okrążeń w czasie 1 h 33 min. Przy 9. okrążeniu miała miejsce wymiana akumulatorów oraz zmiana kierowców. 11. okrążenie okazało się najszybszym - Shark przejechał je w 4 minuty i 49 sekund.

Kontynuując dobrą passę zespołu Silesian Greenpower, podobnie jak w poprzednich latach wróciliśmy do Polski z pucharem i wieńcem laurowym.

Źródła

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.