SamochodyElektryczne.org

AutaElektryczne.pl

Shell Recharge w programie Fully Charged

Shell Recharge to nowa usługa ładowania aut elektrycznych na wybranych stacjach Shell w Wielkiej Brytanii. Jak wygląda w praktyce można zobaczyć w programie Fully Charged

W najnowszym odcinku programu Fully Charged zaprezentowana została pierwsza stacja paliw Shell w Londynie, na której uruchomiono usługę szybkiego ładowania Shell Recharge (wcześniejszy wpis). Shell powoli instaluje ładowarki o mocy 50 kW z trzema najpopularniejszymi wtyczkami (CHAdeMO, CCS Combo 2 i trójfazowe Typ 2) na wybranych stacjach w ramach przygotowań do komercyjnego wejścia na rynek na większą skalę w przyszłości.

Równolegle podejmowane są też działania w innych obszarach tematu ładowania, jak na przykład przejęcie firmy NewMotion (wcześniejszy wpis).

Trudno ocenić jak rozwinie się Shell Recharge - na razie jest to jedna ładowarka 50 kW, gdzieś na boku stacji, bez zadaszenia. Jeżeli biznes miałby zacząć zarabiać, Shell raczej będzie musiał pomyśleć o mocach 150-350 kW, których model biznesowy bardziej odpowiadałby stacji paliw.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.