SamochodyElektryczne.org

Seryjna produkcja elektrycznych Mercedesów EQ planowana w Bremen, Sindelfingen i Rastatt

Daimler krok po kroku realizuje strategię wdrożenia wielu modeli aut elektrycznych, tak aby ich sprzedaż osiągnęła udział 15-25% do 2025r.

Mercedes-Benz Generation EQ - zobacz całą galerię

Daimler z dużym rozmachem projektuje realizację wieloletniej, wielomiliardowej inwestycji w samochody elektryczne. Równolegle trwają prace nad nową płytą systemową, nową submarką Mercedes-Benz EQ, której model koncepcyjny zaprezentowano w 2016r. Mercedes-Benz Generation EQ oraz inwestycje w nowe zakłady.

W Kamieńcu powstaje nowy zakład pakietów akumulatorów Deutsche ACCUmotive (wcześniejszy wpis). Jednocześnie trzy zakłady produkcyjne zostały zaangażowane w przygotowania do montażu nowych modeli elektrycznych.

Od 2019r. w Bremen ma powstawać elektrycznych SUV EQ C (wcześniejszy wpis). Prawdopodobnie dwa modele EQ E i EQ S mają być montowane w Sindelfingen. Wczoraj Mercedes-Benz potwierdził, że model koncepcyjny (EQ A) ma powstawać w Rastatt.

Plan rozpisany na lata zabezpiecza cały łańcuch wdrożenia aut do produkcji identycznie jak w przypadku Volkswagena i jego nowej platformy systemowej MEB.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.