SamochodyElektryczne.org

Samsung SDI dostawcą ogniw cylindrycznych dla JAC Motors

JAC Motors zamierza swoje samochody elektryczne wyposażać w ogniwa cylindryczne typu 18650 dostarczane przez Samsung SDI

Akumulatory litowo-jonowe Samsung SDI - zobacz całą galerię
JAC Motors iEV6S JAC Motors iEV6S

Firma Samsung SDI poinformowała o zawarciu umowy z chińskim producentem samochodów JAC Motors na dostawy akumulatorów litowo-jonowych typu 18650. Ogniwa koreańskiego producenta mają być wykorzystane w nowym modelu iEV6S, który na jednym ładowaniu przejeżdżać ma ponad 250 km oraz możliwe, że także w innych modelach.

Według założeń, Samsung SDI tylko w 2016r. dostarczyć ma 50 mln ogniw, wyprodukowanych w zakładach w Cheonan w Korei Południowej, jak i nowym w Tianjin w Chinach (wcześniejszy wpis). Z komunikatu prasowego wynika, że iEV6S posiada pakiet złożony z około 3 tys. ogniw cylindrycznych o pojemności 3,000 mAh, a zatem szacunkowy poziom produkcji na przyszły rok musi przekraczać 15 tys. aut (wyraźnie ponad 1000 miesięcznie). Przy energii pakietu prawdopodobnie tylko nieco przekraczającej 30 kWh trudno jednak wierzyć, że zasięg 250 km będzie realnie osiągalny.

Ogniwo litowo-jonowe Samsung SDI Ogniwo litowo-jonowe Samsung SDI

Samsung SDI podkreśla, że produkcja ogniw typu 18650 będzie prowadzona jednocześnie w Korei i w Chinach, gdzie ponoć ponad połowa sprzedawanych aut elektrycznych jest wyposażona właśnie w taki typ ogniw. Dla odmiany, dla producentów europejskich i amerykańskich Samsung SDI dostarcza większe ogniwa pryzmatyczne.

Zakład akumulatorów Samsung SDI w Chinach Zakład akumulatorów Samsung SDI w Chinach

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.