SamochodyElektryczne.org

SamochodyElektryczne.org ma 10 lat!

Dziś mija 10 lat od kiedy wspólnie obserwujemy na łamach SamochodyElektryczne.org elektryzującą przyszłość motoryzacji

Chociaż trudno w to uwierzyć, SamochodyElektryczne.org kończy dziś 10 lat. Niniejsza skromna strona, mająca na celu zbieranie informacji na temat pojazdów elektrycznych, została uruchomiona 27 maja 2008r.

W ciągu 10 lat udało się dodać blisko 9.000 wpisów oraz blisko 30.000 ilustracji, zyskując spore grono stałych czytelników.

Serdeczne dzięki za wspólny czas. Oby przyszłość motoryzacji była - tak jak w tytule strony - coraz bardziej „elektryzująca”.

Komentarze (6)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

  • RaveN

Serdecznie dziękuję ;)
  • Dawid

Ja też gratuluje!
10 lat to dekada - szmat czasu.
Biorąc pod uwagę moją biografię, to pierwszy raz autem elektrycznym przejechałem się 7 lat temu. Był to elektryczny Citroen Saxo albo Peugeot 106 Electrique. Teoretycznie powinien przejechać 100km, ale ponieważ przestali go produkować w 2003, a ja nim jechałem w 2011 roku, to zasięg był 50km. Wyjechałem z połową baterii (czyli ok. 25km zasięgu) i po kilkunastu przejechanych kilometrach jadąć pod górkę stanąłem w Oslo w tunelu :( Wtedy powiedziałem, że nigdy więcej nie zbliżę się do auta elektrycznego. I co się stało? Zapomniałem nawet o tej historii i że takie auta istnieją. 3 lata później kupiłem Moją Teslę, którą jeżdzę już 3,5 roku, przejechałem nią 120.000km i jestem prze szczęśliwy, pomimo ubytku około 50km z pierwotnych 400km. Mam jeszcze dużo kilometrów, aby zejść do poziomu Peugeot 106 Electrique :)
Ja także gratuluję i zachęcam do dalszej działalności.
Wszystkiego dobrego i .... oby tak dalej :)
  • uran

Gratulacje!
I pomyśleć, że przez ten czas cena ogniw spadła blisko sześciokrotnie.
Z 900$ do około 150$ za kWh.
Jeżeli taki szybki postęp zostanie zachowany, to spalinówki będą wypierane z rynku w 2030.