SamochodyElektryczne.org

RWE prezentuje w Genewie nową stację szybkiego ładowania

Firma RWE zaprezentowała na targach motoryzacyjnych w Genewie nową, uniwersalną stację szybkiego ładowania dla samochodów elektrycznych

Terminal szybkiego ładowania RWE Terminal szybkiego ładowania RWE


Firma RWE zaprezentowała na targach motoryzacyjnych w Genewie nową, uniwersalną stację szybkiego ładowania dla samochodów elektrycznych. Urządzenie wyposażone jest w dwa wyjścia: trójfazowe Mennekes VDE-AR-E 2623-2-2 o mocy 22 kW oraz prądu stałego CHAdeMO o mocy 50 kW, które w większości przypadków pozwoli uzupełnić energię od 0 do 80% w około 30 minut. Nowa stacja ładowania będzie ponadto umożliwiała płacenie za pobraną energię elektryczną kartą płatniczą lub przez SMS wysłany z telefonu komórkowego.

Terminal można obejrzeć na wspólnym stoisku firm RWE i Rinspeed (prezentującej koncepcyjny model BamBoo).

Obecnie w Niemczech działa już ponad 570 punktów ładowania RWE. W Polsce RWE uruchomiło na razie 10 terminali w Warszawie, z których każdy może jednocześnie ładować dwa pojazdy mocą 22 kW (2x 22 kW) (wcześniejszy wpis).



Komunikat prasowy RWE Polska

Nowa, jeszcze szybsza stacja ładowania RWE

  1. Premiera europejska na Salonie Samochodowym w Genewie
  2. Do dwunastu razy szybciej niż ze standardowego gniazdka domowego można ładować teraz samochody elektryczne
  3. Płatność bezpośrednio kartą płatniczą lub przez SMS

Warszawa/Genewa

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie odbywającego się w dniach od 3 do 13 marca RWE przedstawiło pierwsze sieciowe rozwiązanie pozwalające na pełne ładowanie samochodów elektrycznych. Niezależne od standardu użytego w samochodzie stacja umożliwia ładowanie samochodów zarówno prądem stałym jak i zmiennym, pozwala również na płatność za wykorzystaną energię na miejscu ładowania.

Dzięki mocy do 22 kW przy prądzie zmiennym i do 50 kW przy prądzie stałym, stacja umożliwia odpowiednio do sześciu i do dwunastu razy szybsze ładowanie samochodów elektrycznych, niż jest to możliwe w wypadku korzystania z domowego gniazdka elektrycznego. Stacja spełnia wszystkie międzynarodowe normy bezpieczeństwa, takie jak natychmiastowe odłączenie napięcia w momencie wyjęcia wtyczki zasilającej oraz umożliwia automatyczną weryfikację pojazdu.

W nowej stacji ładowania RWE będzie istniała możliwość płacenia za energię pobraną ze stacji na miejscu, kartą płatniczą lub przez SMS wysłany z telefonu komórkowego.

RWE jest pionierem w dziedzinie budowy infrastruktury stacji ładowania samochodów elektrycznych: w Niemczech działa już ponad 570 stacji ładowania RWE zlokalizowanych w ponad 100 miastach, w których można ładować samochody elektryczne „zieloną energią” pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych.

10 dwugniazdkowych stacji szybkiego ładowania RWE umożliwiających równie szybkie ładowanie prądem zmiennym funkcjonuje w Warszawie. W ramach projektu pilotażowego, prowadzonego przez Miasto Stołeczne Warszawa i RWE, ładowanie samochodów jest bezpłatne. W ciągu niespełna godziny (przy baterii 15 kWh ładowanie od 0-100% zajmuje 40 min.) można do pełna naładować akumulatory samochodu elektrycznego. W standardowym gniazdku ładowanie takiej samej baterii do pełna trwa około sześciu godzin.

RWE rozpoczęło rozbudowę infrastruktury dla pojazdów elektrycznych w całej Europie. Obecnie stacje ładowania RWE działają w 13 krajach europejskich, w tym w Austrii, Danii, Holandii i Polsce. E-mobilność dla RWE jest przedsięwzięciem o skali ogólnoeuropejskiej. W poszczególnych krajach infrastruktura jest realizowana we współpracy z partnerami, którymi są krajowe i lokalne spółki energetyczne, firmy i operatorzy flot pojazdów, a także duże miasta i gminy.



RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie. Specjalizuje się w wytwarzaniu, przesyle, dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej i gazu. RWE zatrudnia 70 tysięcy osób, zaopatruje 16 milionów klientów w energię elektryczną i 8 milionów klientów w gaz. RWE jest największym producentem energii w Niemczech i trzecim w Wielkiej Brytanii. Obecne jest także w Europie Środkowej. Działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Największymi firmami należącymi do RWE w Polsce są RWE Polska – spółka współodpowiedzialna z RWE East za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię około 900 tysiącom klientów oraz firma RWE Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Do 2015 roku RWE planuje uruchomienie farm wiatrowych o mocy 300 megawatów na Mazurach, Pomorzu i w Wielkopolsce.

RWE Effizienz GmbH świadczy usługi w zakresie infrastruktury zwiększającej efektywność energetyczną. Pomaga klientom oszczędzać pieniądze i chronić środowisko naturalne. Poczynając od e-mobilności, aż do inteligentnych domów w ramach RWE SmartHome – RWE Effizienz zajmuje się efektywnością energetyczną od A do Z i wytycza nowe standardy swoim nowatorskim podejściem i nowymi produktami. Poprzez informowanie i objaśnianie podnosi społeczną świadomość efektywności energetycznej.

Źródła

  • [1] Komunikat prasowy nadesłany przez RWE Polska, 03.03.2011r.

Komentarze (0)

Możliwość dodawania komentarzy jest dostępna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.